Щоб бути привітною господинею, недостатньо тільки смачно готувати треба вміти дивувати сім’ю і гостей майстерною подачею блюд. З цієї причини складання серветок для сервірування столу буде корисним навиком і при організації гучного застілля, і для вечері на двох. Ознайомтеся з різними способами оформлення трапези з допомогою таких аксесуарів.

Як гарно скласти паперові серветки

Цей вид аксесуарів – універсальний і незамінний, адже різноманітність їх розмірів і забарвлень дозволяє втілювати різні задумки в красивому і святковому декоруванні застілля. Навчитися тому, як гарно складати паперові серветки – справа зовсім не важкий, але як багато приємних моментів в майбутньому принесе вам, вашій родині та гостям! За допомогою таких виробів буде дуже легко задати тон і настрій свята – наприклад, створити новорічну ауру або атмосферу дитячого свята.

Прикраса столу серветками корисно і з практичної сторони, адже без цих гігієнічних виробів гості будуть почувати себе некомфортно. Найпростіший спосіб того, як вирішують це питання багато господинь – вони кладуть аксесуари біля порційних тарілок, а ще додатково згортають кілька виробів в трубочки, щоб помістити їх в окремі склянки як в тримачі і потім поставити на стіл. Проявивши трохи фантазії, можна значно урізноманітнити сервіровку, щоб зробити декор столу святковим.

Як гарно скласти серветки паперові в салфетницу

Правильно підібрані декоративні власники вже самі по собі будуть прикрашати стіл. Перед тим, як скласти серветки в салфетницу, потрібно подивитися, щоб дані предмети гармоніювали між собою. Щоб оригінально оформити застілля, можна в одній підставці розкласти два контрастних за кольором види аксесуарів: наприклад, чергувати серветки одну за інший за кольором. Більш ошатний спосіб – скласти кожен виріб навпіл, отримані трикутники зібрати у формі віяла і закріпити цю конструкцію у вертикальному плоскому тримачі.

Як красиво сервірувати стіл паперовими серветками

Декорації у вигляді різних фігурок – невід’ємна частина будь-якого свята. Як красиво згорнути серветки, щоб стіл вже одним своїм виглядом радував гостей? Ось цікавий спосіб. Використовуючи паперові серветки для сервірування зеленого кольору, можна скласти листя для фігурки квітки. Для цього край виробу за напрямком від розвороту треба згорнути в конуси і притиснути, утворивши згини – вийдуть два листки, як у тюльпана. Сам бутон можна скласти з серветок будь-якого яскравого кольору.

Серветки на стіл під тарілки

Аксесуари з різноманітними малюнками і забарвленням швидко зроблять однотонну скатертину строкатою, а оздоблення свята – запам’ятовується. Як складати серветки під порційний посуд? В даному випадку можна з допомогою аксесуарів оформити будь-якої геометричний орнамент. Наприклад, під білі тарілки розгорнути великі яскраві паперові полотна, розклавши їх на скатертини як ромби, а поруч подати контрастують за кольором додаткові вироби, призначені безпосередньо для гігієни.

Способи складання серветок для сервірування столу

Без чого застілля навряд чи буде святковим і ошатним, так це без полотняних аксесуарів різного виду. Тканинні серветки для сервірування столу незамінні. Крім практичної функції (захищати вбрання гостей від можливих плям), вони виконують декоративну: з них при різних варіантах складання виходять дивовижні фігури. Ознайомтеся з порадами, як гарно скласти серветки з тканинного матеріалу.

Лілія з серветок

Якщо прикрасити стіл справжніми квітами з якоїсь причини не виходить – саме час проявити трохи творчості. Щоб святковий стіл радував око, дізнайтеся, як зробити лілію з серветок.

 • Складіть тканину навпіл виворотом усередину, щоб вийшов трикутник з широкою основою внизу.
 • Кути трикутника підніміть до вершини.
 • Нижній кут отриманого ромба знову підніміть до вершини.
 • Відверніть вниз верхній куточок трикутника і переверніть фігуру на іншу сторону.
 • Підверніть наверх раніше отвернутый край і поверх нього з’єднайте виріб в кільце, заправивши вільні кути один в інший.
 • Поверніть фігуру до себе лицьовою стороною. Відверніть вільні верхні кути вниз і заправте в обідок.
 • Як робити троянду з серветки

  Є кілька схем того, як можна красиво скласти серветки у формі цієї квітки. Однак потрібна певна вправність, щоб правильно укласти тканина. Якщо часу тренуватися немає, скористайтеся найпростішим способом, як робити троянду з серветки.

 • Треба покласти не крахмаленную тканину лицьовою стороною вниз і в центр квадрата вертикально поставити вилку.
 • Акуратно просмикнути складки полотна між зубцями столового приладу.
 • Обертаючи вилку навколо своєї осі, закрутити тканина в спіраль.
 • Зняти полотно з вилки і покласти його на тарілку, стежачи за тим, щоб спіраль не розкрутилася. Оформити троянду, обережно поправивши краю фігури.
 • Як скласти серветку для приладів

  Столові приналежності теж можна вигідно виділити на столі, використовуючи тканинні сервірувальні аксесуари. Ось простий спосіб, як скласти серветку для приладів.

 • З’єднати краї виробу лицьовою стороною всередину, щоб вийшов прямокутник.
 • Відвернути вниз третю частину верхнього краю тканини.
 • Перевернути полотно на іншу сторону. Загнути маленькі сторони прямокутника до центру і ще раз скласти полотно наполовину.
 • В одержаний кишеню вкласти прилади.
 • Лебідь з серветки

  Ця фігурка може стати дуже вигідним акцентом в декорі столу. Вирішуючи, як можна красиво скласти серветки, спробуйте наведену нижче схему. Використовуйте тонкий накрохмалений бавовна або папір:

 • Розташуйте перед собою складене вчетверо виріб так, щоб це був ромб, нижнім кутом якого будуть вільно відкриваються куточки.
 • Зігніть вертикально до центру лівий і правий куточки.
 • Переверніть полотно і знову складіть бічні кути до центру.
 • Верхній кут загніть вниз, з’єднавши його з нижньою частиною фігури.
 • Цей куточок загніть вгору, формуючи голову лебедя з серветки.
 • Переверніть фігурку і складіть її вдвічі по вертикалі.
 • Поправте вийшло виріб, формуючи фігуру птаха: розташуйте під потрібним кутом голову і шию, з верхнього шару полотна розправте хвіст.
 • Як зробити серветки на стіл своїми руками

  Декорування застілля – це захоплюючий процес, і тут немає ніяких меж для фантазії! Щоб оформлення вашого столу було ексклюзивним, зробіть серветки для столу своїми руками. Їх можна зшити будь-якого розміру і з матеріалу різної фактури – головне, щоб структура полотна була вбирає. Оформлення серветок зробіть оригінальним завдяки застосуванню мереживних елементів, вишивки, аплікацій з атласу, бісеру.

  Відео: складання серветок для сервірування столу