Коли наближається початок навчального року, випускник визначився з вибором Вузу, але отримати бюджетне місце не зміг, зневірятися не варто. Оплатити навчання допоможуть банки. Абітурієнти та бажають мати додаткову освіту мають можливість взяття кредиту на оплату навчання за вигідною ставкою.

Де взяти кредит на навчання?

Кредити на освітню діяльність є різновидом споживчих кредитів для фізичних осіб, які отримали своє поширення на території Російської Федерації приблизно в середині 2000 років. Такі позички видають: Ощадбанк, Росинтербанк, Россельхозбанк, Газпромбанк, ИнтерПрогрессБанк Інтеза, Балтійський Банк, Мособлбанк, Тверьуниверсалбанк і деякі інші.

Кредити на навчання є цільовими, тому їх можна використовувати лише на внесення плати за навчання. Банківські установи не видають кошти на руки позичальнику, а переводять їх навчальному закладу у відповідності з укладеним договором.

Як отримати кредит? Ключові нюанси

Умови кредитування у кожному банку індивідуальні, але існує ряд стандартних умов:

1. Позику можуть взяти тільки громадяни РФ.

2. Позика надається особам від 18-ти років. У деяких установах віковий поріг знижено до 14-ти років, але тоді без співпозичальника, або застави майна не обійтися.

3. Зазвичай сума кредиту становить від 5-ти до 25-ти тисяч доларів. При певних умовах розмір може бути і більше.

4. Для надання позички банк вимагає від фізичної особи документ, що засвідчує особу, довідку про доходи, договір з освітньою установою. При віком позичальника менше 18-ти років необхідно батьківське згоду на взяття кредиту. Іноді також необхідна страховка життя і втрати працездатності.

5. Пільговий період по позиці триває 1-5 років, при цьому необхідно сплачувати лише відсотки по ньому. Після закінчення навчання людина має виплатити не тільки відсотки, а й основну частину боргу. Загальна тривалість терміну кредиту досягає десяти років.

6. Середня ставка по кредиту складає 12-19 відсотків. Хоча подібні програми не є дешевими, часом вони — єдиний спосіб для отримання гідної освіти.

7. Додаткові нюанси взяття позики повинні бути зазначені в тексті кредитного договору.

Таким чином, у студентів з’являється унікальна можливість вчитися, якщо при цьому не є солідних коштів на освіту. А віддавати борги вже після набуття фаху.