Як і коли починається розговіння після Великого посту?

Коли можна розговлятися після Великого посту? Великий піст в 2018 році триватиме з 19 лютого по 7 квітня. Пост для віруючих закінчується в світле свято Великодня, коли всі обмеження в раціоні знімаються.

Багато людей цікавляться, коли можна починати їсти м’ясо після Великого посту. Головне правило виходу з посту – поступовість, адже сім тижнів утримання від тваринної їжі були свого роду випробуванням для організму.

Як правильно розговлятися після Великого посту?

Пісна їжа змінює обмін речовин, знижує кількість вироблюваних в організмі ферментів. Тому і повертатися до м’ясних продуктів і алкоголю слід поступово. Щоб правильно вийти з посту, вам знадобиться мінімум тиждень.
 
В який час можна розговлятися після Великого посту? У 2018 році він закінчується 7 квітня до 24:00, з моменту символічного відкриття дверей храму напередодні Великодня, коли проводиться святкове богослужіння.

А відповідаючи на питання про те, коли можна розговлятися після Великого посту, треба сказати, що це відбувається після літургії, близько 4 годин ранку.

Коли можна починати їсти м’ясо після Великого посту?

У перший день великоднього тижня. Однак якщо ви дотримувалися суворого посту, краще почекати з м’ясними продуктами.

На Великдень господині готують безліч смачних страв, адже, згідно з традицією, великодній стіл повинен бути рясним. До нього подають паски і паски, стали поряд з фарбованими яйцями символами цього свята.

Їдять їх не тільки на саму Пасху, але й протягом усієї Світлої седмиці. Страви з риби в цей день до столу подавати не прийнято, а от страв з м’яса готують багато, як і борошняних виробів із здобного тіста.

Повертаючись до розмови про те, як потрібно розговлятися після Великого посту, треба сказати, що щоб уникнути проблем зі здоров’ям, слід включати в меню невелику кількість скоромних страв.

Так, у неділю можна з’їсти лише одне варене яйце, оскільки яйця є важкою їжею. З цієї ж причини не рекомендується відразу після закінчення посту є великодні паски.

Починати розговлятися краще з кисломолочних продуктів (кефіру, йогурту, ряжанки, кисляку), які добре засвоюються організмом. Потім можна включати в раціон сир, сири.

На другий день Світлої седмиці можна їсти пасху, краще сирну, на третій день – вершкове масло, рибу і морепродукти. І тільки на четвертий день можна вживати м’ясо, краще нежирне.