Приходячи у великий супермаркет або в маленький магазинчик біля будинку, потенційні покупці стикаються з цілим рядом прийомів. Наприклад, найбільш необхідні й недорогі продукти, такі, як хліб, молоко, яйця лежать в дальньому кутку магазину, і щоб до них дістатися необхідно пройти повз ряду інших товарів, і, цілком можливо спокуситися на незаплановану або навіть не потрібну покупку. І навіть пройшовши всі перепони біля каси завжди чекають шоколадки, цукерки, батарейки, які так і просяться взяти їх, адже зайвими вони просто не можуть бути. Але є і набагато більші покупки, такі, як меблі і деталі інтер’єру. Одним з найпопулярніших в цій області магазинів є Ікеа, хоча б одного разу, там побував кожен. Чи існують там подібні виверти і як Ікеа нас обманює і змушує купувати?

Розташування магазинів Ікеа і товарів в них

Магазини Ікеа завжди розташовуються окремо, далеко від інших магазинів, до того ж за межею міста. Це зроблено для того, щоб у покупця не було можливості відвідати до або після Ікеі який-небудь інший магазин, розташований поруч, в пішій доступності. І все доводиться купувати саме тут. До того ж, поїздка в икею, завдяки цьому завжди запланована, і дуже прикро, з неї повертатися з однією покупкою. Навіть, якщо людина їде купити, наприклад, невеликий світильник, думаючи, що вибір в Ікеї набагато більше, ніж у магазині «Світ», розташованому в сусідньому будинку, а ціна набагато нижча, повернеться він з кількома покупками.

Коли заходиш всередину Ікеі, створюється враження, що потрапив у лабіринт, з якого немає виходу. Нескінченні проходи, схожі один на одного, змушують покупців ходити за ним дуже довго. Відповідно вони набирають і набирають товар, то від нудьги, чи то від безвиході.

Ефект запаху

Всі знають, що ресторани в Ікеі завжди розташовані посередині залу. Вони виділяють смачні запахи і повз них ніяк не пройти. Всі рано чи пізно проходять повз них, не втративши моменту перекусити. А ситий чоловік здатний ще не одну годину пробути в магазині, до того ж, поївши він стає спокійним і щасливим, що підвищує його купівельну спроможність.
Але крім цієї пахла їжі, Ікеа використовує синтезовані запахи і просочує ними кухні. Підійшовши ближче і відчувши такий знайомий і затишний запах, розумієш це якраз та кухня, яка потрібна.

Зроби сам

До будь-якого предмету меблів, купленого в Ікеі додається інструкція по збірці. Коли людина промучившись якийсь час, бачить результат своєї роботи, він починає пишатися собою і своїм дітищем. Змусивши полюбити, власноруч зроблений шедевр, Ікеа заманює до себе ще і ще, за наступним самоствердженням.