Як кинути курити напередодні Великого посту?

Великий пост з 19 лютого по 7 квітня 2018 року — час духовного очищення, коли віруючі відмовляються від вживання продуктів тваринного походження, шкідливих звичок, намагаються не лихословити і не засуджувати ближніх.

Вживання алкогольних напоїв у пост прирівнюється церквою до гріха, відповідно, віруючим слід від них відмовитися. (Хоча церковний устав дозволяє пити вино в невеликих кількостях в певні дні – у суботу та неділю).

Чи можна курити під час Великого посту 2018?

Заборона відноситься і до куріння. Недарма в народі кажуть: «Курити – дияволу кадити». Разом з тим багато хто сприймає цю згубну звичку як менше зло, хоча всім відомо, який серйозної шкоди здоров’ю вона завдає.

Але навіть тим, хто замислюється, як кинути курити напередодні Великого посту, відмовитися від цієї звички буває непросто. Багато залежить від самої людини і від того, наскільки він готовий мобілізувати свої внутрішні ресурси, щоб відмовитися від тютюну.

Чи можна курити під час Великого посту? Ми вбиваємо себе і своє тіло не обмеженнями в їжі і задоволеннях, а надмірностями. Якщо ми любимо Бога і віримо в нього, то обмежити себе в тому, що віддаляє нас від нього, буде не складно.

Пожертвувавши своїми слабкостями, ми придбаємо Віру. А боротьба зі своїми пристрастями і слабостями і є одна з цілей посту. Якщо людина вирішить кинути палити напередодні Великого посту, Бог допоможе йому. Позбутися згубної звички може допомогти щоденна молитва.

Як кажуть священнослужителі, куріння саме по собі – порушення заповідей Христа. Адже курці завдають шкоди своєму здоров’ю, вбивають себе і шкодять оточуючим. Відмовтеся від куріння спочатку лише в ці дні, а потім з Божою допомогою і зовсім.

Як краще кидати курити перед Великим постом?

Існують різні способи позбавлення від цієї шкідливої звички. Можна поступово зменшувати кількість викурених сигарет, а можна кинути курити відразу повністю.

Більшість лікарів радять відмовлятися від куріння швидко, а якщо вам складно це зробити – приймати відповідні медичні препарати.