Рівні, тонкі і красиві млинці – смачне блюдо, яке вимагає певної вправності при випіканні на звичайній плиті. Сучасний асортимент кухонних приладів пропонує велику різноманітність доступних і зручних блинниц, з допомогою яких можна значно спростити процес випікання тонких виробів завдяки рівномірному розподілу і швидкому нагріванню.

Що являє собою млинниця

Зміст статті

 • Що являє собою млинниця
 • Як користуватися блинницей
  • Що можна ще готувати в блиннице

Електрична млинниця – це сучасний прилад з плоскою нагрівальною поверхнею для приготування млинців. З його допомогою вони виходять тонкими, рівними і не пригорають. Млинниця складається з електричного нагрівача і плоского піддона з невеликими бортиками для заливання тесту. За розміром вона орієнтована на один великий млинець (діаметром до 20-25 см).

Млинниці мають наступні достоїнства:

 • Антипригарне покриття. Завдяки цьому тісто не підгорає навіть без додавання рослинного масла. Вони випікаються більш красивими і менш калорійними, ніж приготовлені на звичайній сковороді.
 • Рівномірне і швидке нагрівання. За рахунок автоматичного розподілу температури млинці виходять навіть у недосвідчених кулінарів.
 • Додаткові функції. Виробники передбачають можливість встановлення таймерів та регуляторів температури у деяких сучасних моделях.
 • Існує велика різноманітність блинниц для різних цілей. Вони випускаються різної конструкції, функціональних можливостей і обсягу випікається порції.

  За конструкційним особливостям ці прилади бувають наступних видів:

 • Занурювальні. Пристрій виглядає як невелика опукла сковорода. Блинницу занурюють нагрітої поверхнею в тісто, воно прилипає і відразу ж запікається. Подібна модель зустрічається рідко, але саме за допомогою неї можна отримати самі тонкі й акуратні млинці.
 • Закриті. Такі прилади за принципом роботи схожі на вафельницю: нагрівальна поверхня встановлена і зверху, і знизу. За рахунок цього виріб випікається рівномірно і швидко. При цьому необхідно розраховувати кількість наливаного тесту заздалегідь, т. к. інакше при закритті інгредієнти розмажуться по стінках приладу.
 • Плоскі. Найпоширеніший вид блинниц. Тісто по них розподіляється за допомогою спеціального дерев’яного пристосування у вигляді палиці. Завдяки цьому млинці виходять великими і тонкими. В комплекті виробники пропонують додаткові змінні насадки для вафель, кексів, млинців і оладок незвичайної форми.
 • На кількох порцій. Зазвичай у такого типу приладів не одне, а кілька заглиблень для випікання відразу великої кількості млинців. Вони можуть бути не тільки круглими, але і в будь-якій гарній формі (серце, зірочки тощо). Такі пристрої дуже великі за габаритами і вимагають більше часу на очищення після роботи.
 • Як користуватися блинницей

  Перед початком роботи з новим приладом слід протерти верхню поверхню, висушити і включити його для нагрівання на кілька хвилин. Зазвичай про це вказується в інструкції з експлуатації.

  Поверхня для млинців не потрібно змащувати олією, оскільки для цього передбачено спеціальне антипригарне покриття.

  УВАГА! Використання металевих предметів може пошкодити антипригарну поверхню.

  Для випікання млинців можна скористатися наступною послідовністю кроків:

 • Приготуйте тісто для млинців за обраним рецептом.
 • Увімкніть прилад та зачекайте, доки його нагрівання. Коли пристрій буде готове, воно повідомить про готовність спеціальним індикатором.
 • Вилийте на гарячу поверхню невелику кількість тіста і рівномірно розподіліть його за допомогою спеціальної палички. Зазвичай таке пристосування входить в базову комплектацію.
 • Після того як тісто застигло, переверніть млинець дерев’яною лопаткою.
 • Після приготування акуратно зніміть млинець і приступите до випікання наступної порції.
 • По закінченні роботи промийте поверхню від залишків тіста і висушити її природним способом.
 • ВАЖЛИВО! Електричні млинниці не можна мити під струменем води або замочувати. Їх можна тільки протирати вологою ганчіркою.

  Що можна ще готувати в блиннице

  З допомогою цього приладу можна приготувати не тільки млинці, але й інші кондитерські вироби різних форм і смаків: оладки, грінки, кекси, сирники, вафлі, коржі для торта і т. д. Це можуть бути не тільки солодкі вироби, але і дієтичні низькокалорійні блюда.

  УВАГА! На блиннице не можна готувати овочеві, м’ясні і рибні продукти, оскільки вони можуть “прилипнути” і зіпсувати антипригарне покриття.

  Млинниця дозволяє не тільки спростити, але і прискорити процес приготування: температура поверхні настільки висока, що тісто запікається практично моментально. При дотриманні всіх рекомендацій і отримання невеликого досвіду цей пристрій стане незамінним помічником в приготуванні смачних, корисних і тонких млинців, а також інших невеликих виробів з тіста.