Для забезпечення безпеки не тільки своїй сім’ї, але і всіх мешканців будинку, необхідно добре знати і пам’ятати правила належного користування газовими приладами. Перед тим як почати користуватися пристроєм, кожен споживач повинен пройти спеціальний інструктаж.

Загальні вимоги щодо експлуатації газової плити

Зміст статті

  • Загальні вимоги щодо експлуатації газової плити
  • Як запалювати вогонь

Під час роботи рекомендується відкривати кватирку на кухні або включати витяжку. Це необхідно для усунення виділяється чадного газу, який надає не зовсім позитивний вплив на самопочуття людини (можуть виникати головні болі, алергічні реакції), а також висока його концентрація може бути небезпечна для здоров’я. Крім того, це дозволить знизити рівень забруднення стелі і кухонних меблів від кіптяви. Також не слід розміщувати каструлі великого діаметру на невисокі конфорки, це може спровокувати неповне згоряння газу.

УВАГА! Підключення газового обладнання, а також технічне обслуговування повинно проводитися тільки спеціалістами, які мають відповідні дозволи на даний вид діяльності.

Після закінчення процесу приготування обов’язково потрібно повернути кран в положення «вимкнено» і зробити наскрізне провітрювання кухні і кімнати.

ДОВІДКА! Регулярне очищення зовнішньої поверхні плити (решітки, кришки конфорок) забезпечить нормальне її функціонування і значно продовжить термін служби.

Слід серйозно ставитися до облаштування простору. Поруч з плитою не допускається розміщення легко займистих предметів (штор, рушників, прихваток), які можуть призвести до виникнення пожежі. Якщо в будинку присутні діти, бажано розміщувати посуд на задніх конфорках щоб уникнути нещасного випадку. Або користуватися спеціальними огорожами, які можна придбати окремо в магазині.

ВАЖЛИВО! Існує послідовність дій у випадку появи в приміщенні витоку газу: не допускати включення і виключення електроосвітлення, а також будь-яких приладів, що працюють від електромережі, перекрити вентиль на газовій трубі, відчинити вікна або кватирки для забезпечення провітрювання, зателефонувати в газову службу і чекати приїзду фахівців.

Як запалювати вогонь

Якщо ви придбали нову плиту або вперше стикаєтеся з даним видом техніки, слід уважно ознайомитися з доданою інструкцією, у якій міститься докладний опис функціонування приладу. Розгляньте розташування обертових реле. Зазвичай виробники намагаються доступно і зрозуміло схематично зобразити взаємозв’язок реле з конкретної пальником. Перед тим як приступати до користування плитою, необхідно упевнитися, що всі реле знаходяться у вимкненому положенні. Далі повертаємо вентиль на трубі для забезпечення подачі природного газу до плити.

Важливою інформацією буде принцип запалювання конфорок. Існує два основних варіанти: запалювання за допомогою сірників (запальничок) або використання додаткової функції плити «вбудованого електропідпалу». Дія його полягає в наступному: при натисканні кнопки, розташованої з лівої або правої сторони від реле, відбувається подача іскри на всі конфорки.

У першому випадку запалюємо сірник і підносимо до вибраного рассекателю, одночасно іншою рукою повертаємо реле проти годинникової стрілки на дев’яносто градусів, регулюємо рівень полум’я до необхідного розміру (сильний, середній, слабкий). У другому випадку натискаємо кнопку електропідпалу (можливо доведеться натиснути кілька разів), після трохи вдавлюючи, повертаємо реле. Варто зазначити, що цей варіант більш зручний для щоденного застосування.

Для включення духовки слід відкрити дверцята, знайти в нижній частині отвори, до яких підноситься палаючий сірник. При цьому повертається реле, що відноситься до духовці. Якщо вогонь спалахнув, закриваємо дверцята і повертаємо реле в положення необхідної температури нагріву. У разі наявності функції «вбудованого електропідпалу» діє аналогічно включенню верхніх пальників.

ВАЖЛИВО! Варто звертати на правильний колір горіння вогню: він повинен бути виразного синього відтінку, а також рівномірно розташовуватися по колу. Неприпустимим вважається поява нерівномірного, з перебоями, з оранжевим відтінком горіння. У такому випадку слід звернутися в газову службу для виявлення і усунення причини (швидше за все, буде потрібно очищення конфорки).

Що заборонено робити при експлуатації газової плити

Що в процесі експлуатації плити робити категорично заборонено:

  • Використовувати агрегат в якості обігріву приміщення, а також для вішання одягу або взуття.
  • Допускати до користування плитою недієздатних осіб і малюків.
  • Не стежити за процесом функціонування техніки (як наслідок — потухание полум’я).
  • Здійснювати самостійний ремонт, переустановлення і будь-яке втручання в роботу газового обладнання.