Чай заслужено вважається найпопулярнішим напоєм у всьому світі. Мистецтво чаювання відомо з давніх часів. На сучасному ринку представлена велика кількість додаткового обладнання, яке значно спрощує процес заварювання напою. До одного з найбільш затребуваних і зручних відноситься заварювальний чайник з додатковим пресом.

Застосування в побуті

Зміст статті

 • Застосування в побуті
 • Інструкція по використанню
 • Поради по догляду
 • Висновок

Серед фахівців такий кухонний прилад носить назву «французький прес». Він являє собою колбу, виготовлену з термостійкого скла. Скло часто замінюють на фарфор, глину або кераміку. Для виготовлення преса використовують нержавіючу сталь. Корпус таких чайників найчастіше зроблений з пластику. Він захищає чутливу шкіру рук від можливих почервоніння і опіків. На багатьох приладах ручка обладнана спеціальними прорезиненим покриттям, що запобігає раптове ковзання чайника в руці.

Основною сферою використання френч-преса є заварювання чаю. За допомогою цього кухонного приладу можливо заварити напій на певну кількість чашок. Він буде відрізнятися яскравим смаком і насиченим ароматом. Чайник особливо цінується серед любителів чаю зі смаковими добавками: ягоди, корисні трави, фрукти.

Багато чайники обладнані спеціальною підставкою для розміщення свічки. Вона підігріває чай, підтримуючи необхідну температуру. Серед цінителів гарячого напою такий прилад стає практично незамінним.

Довідка: можна користуватися французьким пресом для приготування кави. В такому випадку напій буде значно відрізняється від приготованого в турці, мати більш виражений смак і насичений аромат кавових зерен.

Інструкція по використанню

Заварювальний чайник з пресом відрізняється простою технологією приготування напою. Від правильно підібраного сорти чаю та послідовність всіх дій залежить кінцевий підсумок.

В першу чергу необхідно закип’ятити воду для заварки і дати їй охолонути протягом деякого часу. За цей час можна підготувати колбу до заварювання. Для цього її злегка обдають окропом. Така дія допоможе добитися ідеального результату. Тепер засипаємо заварку в прес. Тут слід керуватися особистими перевагами при виборі дозування.

Прес опускаємо в колбу і заливаємо гарячою водою. Для кращого смаку можна трохи розмішати напій. Краще використовувати довгу дерев’яну паличку. Закриваємо кришку чайника. Наполягати напій необхідно не менше 3 хвилин.

Для любителів міцних сортів чаю підійде настоювання протягом 5 хвилин. Коли чаїнки почали спливати на поверхню, чай готовий. Акуратно опускаємо поршень на дно, до самого упору. Це дозволить зберегти чаїнки на дні преса.

Після проведення всіх дій і дотримання рекомендацій можна насолодитися улюбленим напоєм.

Поради по догляду

Всі кухонні прилади і побутова техніка потребують правильному догляді і своєчасної чищенні. Французький прес не виняток.

 • Після кожного чаювання корпус чайника і його складові необхідно ретельно промити. Особливу увагу слід приділяти ситечка, в якому часто застряють чаїнки, частинки фруктів або цілющих трав.
 • Не слід забувати і про чистку колби. Чорні сорти чаю часто залишають на посуді щільний темний наліт. Тому колбу необхідно ретельно мити за допомогою чистячих засобів після кожної заварки.
 • При використанні скляного приладу колбу необхідно обдавати окропом. Така дія не тільки підготує посуд, але і допоможе уникнути виникнення раптових пошкоджень скла при заварюванні.
 • При приготуванні кави прес необхідно очищати содою після кожного застосування. Частинки кави залишають після себе гущу і своєрідний запах, який може зіпсувати напій при подальшому приготуванні.
 • При митті деталей заварника не рекомендується використовувати жорсткі губки, так як вони можуть пошкодити структуру компонентів. Краще використовувати м’яку губку з поролону.
 • Висновок

  Процеси чаювання займають особливу роль для кожного любителя. Заварювальний чайник з вмонтованим пресом зробить процес більш легким і приємним, а правильний догляд і дотримання порад допоможуть продовжити термін служби приладу.