Стикаючись з ситуацією продажу квартири, багато хто стикається з проблемою вибору – здійснити продаж через агентство або самостійно? Кожен із способів має переваги та недоліки, тому однозначно вказувати на те, що краще недоцільно. Рекомендується заздалегідь розібратися в особливостях самостійної продажі та продажі через агентство. Після можна буде зробити висновок в індивідуальному порядку.

Переваги і недоліки самостійної продажу

Відразу слід зазначити, що самостійна продаж квартири дозволяє власнику повністю контролювати процес на всіх її етапах. Проте в цьому ж факт полягає складність, так як це досить складний трудомісткий процес, що вимагає багато часу і велику кількість знань з різних сфер. Доведеться нальоту заповнювати деякі прогалини.

Нарівні з цим варто згадати, що працюючи без посередників, ви заощадите частину грошей. Торкнемося ще одного недоліку представленого способу – ймовірність потрапити на шахраїв.

Як бачите, плюси і мінуси самостійної продажу квартири врівноважують один одного. Звести всі за і проти при виборі представленого способу. Багато вибирають саме його, роблячи ставку на дешевизну способу. Однак також варто враховувати, що економія грошей означає збільшення роботи і великі витрати вашого особистого часу. А час, як відомо, гроші.

Переваги та недоліки продажу через агентства

Робота з агенціями полегшує життя. Весь основний перелік робіт виконують фахівці. Все, що потрібно робити вам – це розписуватися в документах. Агенти самостійно розміщують рекламу, шукають клієнтів. Все це при самостійній продажу квартири повинні робити ви.

Як вже говорилося вище, робота з агентствами служить гарантом захисту від шахраїв. Однак і серед самих агентств трапляються фірми-шахраї, які беруть гроші за роботу вперед і просто пропадають. Саме тому слід ретельно вибирати організацію, з якої ви збираєтеся працювати.

Виходячи з усього сказаного, можна підсумувати, то не існує точної відповіді, як краще продати свою квартиру. У кого-то можуть бути проблеми з грошима, тоді їм вигідніше шукати клієнтів самостійно. Інші не хочуть витрачати час даремно, тому звертаються за допомогою до фахівців. У їх випадку простіше заплатити фіксовану суму, а робота буде проводитися іншими людьми.