Останнім часом все більше людей, які вирішили зайнятися ремонтом квартири, замислюються про те, як можна заощадити гроші і мінімізувати свої витрати. Існує кілька правил, які можуть допомогти в цьому.

Планування

Найважливіше в процесі ремонту заздалегідь продуманий план. Хаотичний ремонт ніколи не приносив належного результату і завжди вимагав набагато більше грошей, ніж хотілося.
Процес планування ремонту передбачає наступні кроки:

 • Визначити, що саме підлягає ремонту. Звичайно, завжди хочеться змінити все, але при здоровому підході завжди можна виділити основні зони роботи і ті, що не вимагає заміни найближчим часом.
 • Відвідати будівельні магазини з метою визначення кошторису. Їх відвідування допоможе спрогнозувати базові витрати.
 • Залучити професійного будівельника. Незважаючи на те, що можна і самостійно визначити кошторис, без початкової освіти, можна упустити деякі витратні матеріали, необхідні в ремонті.
 • Проаналізувати які роботи можуть бути виконані самостійно, а для яких потрібне залучення робітників. Наприклад, поклеїти шпалери можна і самим, а ось встановити сантехніку не завжди можливо.
 • Скласти загальний кошторис, включивши в неї всі витрати. Виходячи з досвіду, до загальній сумі краще додати ще 20%. Ці гроші будуть потрібні на всякі дрібниці, без яких процес може встати.
 • За підсумками проведених розрахунків стане зрозуміло чи можливо здійснення робіт. У разі, якщо коштів недостатньо, то необхідно або відкласти ремонт, або скоротити деякі стати. Почати діяти з думкою про отримання коштів в майбутньому – значить приректи себе на нескінченний ремонт.

  Як можна знизити витрати

  Існує кілька варіантів того, як можна заощадити.

  Одним з них є ретельна оцінка ринку матеріалів. При грамотному підході і використанні великої кількості магазинів можна знайти доступні варіанти практично всіх складових. Але не варто економити на якості, це в підсумку призведе до необхідності повторних робіт в найкоротший час.

  Ще однією статтею економії є проведення ремонту самостійно. Звісно, це вимагає багато часу, сил та енергії. А часто і певну підготовку. Але з невеликими роботами може впоратися будь-який. При виборі бригади для роботи краще використовувати рекомендації, так багато будівельники накручують вартість своїх послуг.

  Ремонт сам по собі складно назвати бюджетним проектом, при професійному підході можна досягти хороших результатів за доступні ціни.