Якщо ретельно підрахувати і проаналізувати, то третина, а в деяких і половина доходів іде на продукти. Можливо, якось мінімізувати цю статтю витрат без шкоди для гаманця і звичайно ж здоров’я?

Все можливо, якщо підійти до вирішення цього питання серйозно і навчитися планувати. В даній ситуації планувати потрібно буде не тільки закупівлі та список товарів, а ще й своє меню як щоденні, так і щотижневе.

Як зменшити витрату продуктів?

 • Перше і напевно визначає в раціоні – це бюджет, який потрібно спланувати і розподілити терміном на місяць.
 • На своєї улюбленої кухні варто якомога частіше влаштовувати ревізію. Саме регулярне шурхіт по всіх поличках дозволить уберегти себе від зайвих витрат і придбання непотрібних товарів, кожен з яких має свій термін. Як відомо терміни продуктів не завжди обчислюються роками, багато продуктів, які зберігаються кілька днів, максимум півтора тижні і псуються.
 • Тижневе меню. Ця методика дозволить уникнути знову-таки придбання непотрібних продуктів. Маючи меню на руках, ви точно будете знати, що потрібно придбати на ринку або в магазині, і головне в якій кількості.
 • Намагайтеся купувати овочі та фрукти на ринках, вдаватися до супермаркетів тільки в крайніх випадках. Відомий факт, що в супермаркеті товар викладають якомога красивіше і при цьому більшість з них герметично упаковується, в тому числі і овочі. Такий маркетинговий хід дозволяє приховати дефекти на продуктах і продати не самий свіжий товар. Купівля на ринку вбереже від цієї біди. Там завжди можна оглянути товар зі всіх сторін, а парою і спробувати на смак.
 • Не купуйте про запас овочі і фрукти, які зволожували під час продажу. Це призводить до швидкого псування продукту.
 • Завжди, можна навіть щодня наводити порядок у своєму холодильнику. Така міра вбереже від залежування продуктів.
 • Залишки їжі не намагайтеся заховати в холодильнику глибше. Чим видніше – тим швидше буде з’їдено.
 • Намагайтеся зберігати заморожені фрукти і овочі самостійно. Ця міра дозволить вам вживати в їжу дійсно якісні і 100% ретельно промиті продукти.
 • Це основні заходи, які дозволять максимально витрачати продукти до кінця і як можна менше викидати у відро з причини зіпсувалося або закінчився строк.

  Кожна господиня добре знає апетит своїх домочадців, що дозволить готувати потрібну порцію. До того ж намагайтеся заготовлювати продукти не довше ніж на 3 дні. Завжди хочеться чогось смачненького і свіжого незалежно від віку.