Все більша кількість людей стають прихильниками здорового способу життя. Активна пропаганда в ЗМІ та з боку держави підштовхують людей до занять спортом і відмови від шкідливих звичок. Особлива роль у прищепленні здорового способу життя покладена на підприємства. Багато компаній отримують позитивне висвітлення, якщо проводять активності і акції на користь відмови від куріння, алкоголю.

Як мотивувати колег і співробітників

Далеко не завжди вдається залучити колег до активного способу життя просто агітацією. Часто потрібно застосовувати ряд хитрощів і тонкощів, щоб мотивувати інших людей.

Особистий приклад

Справи говорять набагато більше, ніж слова. Найкращим мотиватором для людей є особистий приклад людини, яка декларує той чи інший принцип. Відомий приклад, коли батько говорить синові про шкоду куріння, при цьому сам, затягуючи цигарку, тільки провокує своєї дитини до шкідливої звички. Те ж саме працює і у зворотному напрямку.

Наприклад, якщо одна людина починає бігати вранці, постійно про це розповідає, ділитися відчуттями, то в один прекрасний момент хтось з його знайомих спрямуватися вранці за ним. Або якщо хтось кинув палити, так само про це промовляє, ділиться емоціями, то і інші почнуть замислюватися про це.

Проведення спільних заходів

Для того, щоб показати колегам переваги і привабливість здорового способу життя можна організувати свято або змагання для всього колективу. Головними аспектами на такому заході повинні бути:

  • Відсутність алкоголю і тютюну. По суті, має бути встановлено заборону на ці дві звички.
  • Велика кількість спортивних заходів. Чим більше активностей, тим краще. Рекомендується залучення не тільки співробітників, але і членів їх сімей.
  • Неформальна обстановка. Не тільки алкоголь може сприяти зближенню колективу. Насправді спільна діяльність, перемога, шлях навіть у жартівливому змаганні, створить більше близькості між колегами. Притому, не буде порушувати субординація, а у кожного з’явиться можливість проявити себе з нової сторони.
  • Винагорода

    Заохочення стимулює до великих дій і досягнень. Тому можна внести додаткову винагороду тим, хто став на шлях оздоровлення тіла і духу. Краще за це не робити у формі грошових бонусів, а, наприклад, у формі привілеїв чи певного доступу.

    Передчуття додаткових благ мотивує людини, в особливості, якщо все більше його знайомих починають їх отримувати. Наприклад, віднедавна куріння в громадських місцях обмежене. Ті, хто ще є прихильником даної звички, змушені йти у спеціальні місця. У більшості випадків ці люди відчуваю дискомфорт від такого віддалення.