Материнський або сімейний загальний капітал є додатковою підтримкою з боку держави для сімей, де народжується або була усиновлена другий, третій та інші діти з 2007 по 2018 року. Для того, щоб підтвердити право на капітал потрібно мати спеціальний сертифікат, тобто документ, який підтвердить його використання.

Маткапитал, основні моменти

Загальне право на такий маткапитал дається раз, капітал щорічно буде індексуватися державою, яка буде змінювати його розміри, при цьому вам не потрібно заміняти сам сертифікат. Тут відсутні обмеження в обігу в ПФР, тобто заява про отримання сертифіката можна подати будь-коли після закінчення 3 років з дня усиновлення чи самого народження дитини. Маткапитал це державна допомога молодим мамам, мета такої програми це збільшення народжуваності при використанні фінансової допомоги громадянам. Такий капітал надається з 1 січня 2007 року, він має ряд обмежень, а сама сума збільшується щороку, при цьому як скористатися цією сумою вирішує вже сама сім’я.

Маткапитал в 2017 році, як використовувати

Материнський капітал це найвідоміша і популярна програма серед сучасних варіантів соцдопомоги і багато сімей хочуть знати, що буде з такою програмою в 2017. Сьогодні програма була продовжена вже до 31.11.2018. Держдумою, так що в 2017 році всі отримають капітал точно і ця сума буде ще більшою, ніж раніше. Сучасним урядом вже було дано вказівку, що в 2017 році такий маткапитал складе 480 000 рублів і це тільки приблизна сума. Також будуть зроблені зміни і корективи, це стосується закону про матдопомоги з боку держави, а сума розраховується згідно інфляції і точно буде відома лише в кінці року. Як можна використовувати материнський капітал в 2017 році дізнаєтеся далі в цій статті.

Чудова програма матдопомоги була продовжена до кінця 2018 року, а далі планується її продовжити до 2027 року. Гроші можуть бути витрачені як для поліпшення умов житла, так і для навчання і зростання пенсій, а також для покупки ряду послуг дітям інвалідам. Результати такої унікальної програми просто дивовижні, число народжених з 2006 року збільшилася на 31,2%, також стало більше і число сімей, які усиновили дітей.

Далі, в 2017 році планується розширити сфери використання капіталу, також можливо будуть і обмеження, тобто гроші будуть даватися тільки малозабезпеченим сім’ям, а також багатодітним та зміни будуть точно. Останньою головною інновацією майбутнього року є реалізація грошей для житлових умов дітям-інвалідам та для покупки ряду товарів схвалених комісією.

Головні моменти

Вирішується ще цікаве питання використання такого капіталу для лікування і як інвестиції у різний бізнес, цей момент ще без підтвердження і залишається поки що відкритим і буде розглядатися далі. Розміри маткапитала будуть встановлюватися відповідно до майбутньої інфляції, до 2017 року сума стане проіндексованої в кількості 4%, тобто точно буде збільшена щодо 2016 року.