Для тих, хто вирішив обзавестися власним житлом, але кошти не дозволяють відразу її придбати, виникає питання: «Як накопичити на початковий внесок на іпотеку?»

Саме це найголовніше питання, так як сума початкового внеску задоволена значна. Навіть якщо врахувати, що на сьогоднішній день банки намагаються зробити іпотеку більш привабливою, зменшуючи початковий внесок до 20 -15%. Незважаючи на це, сума для росіянина, з середньостатистичною заробітною платою, може зашкалювати за кілька сотень тисяч рублів.

До шкодую більшість з сумом розлучаються з мрією про власної житлоплощі вже на першому етапі. Кредит за іпотеку можна погашати прямо з вашої поточної заробітної плати, головне, щоб вона була і дозволяла це робити, а ось на початковий внесок потрібно довго і самостійно збирати.

Приступаючи грунтовно до такого питання необхідно все ретельно прорахувати. Найважливішим, мабуть, є вибір банку, адже вам з ним дуже довго співпрацювати. Сума початкового внеску може становити від 10% до 40 % загальної вартості. Якщо на 10%, ще є можливість накопичити, то на 40% вже досить проблематично, нерухомість досить дорогий сегмент на ринку послуг.

Головні способи накопичення коштів на початковий внесок на іпотеку

Найпростішим і невигідним є отримання кредиту на початковий внесок. У разі придбання квартири у вас буде вже два величезних кредиту, виплату якого може дозволити не так вже й багато. Потрібно враховувати, що виплата кредиту по іпотеці це досить тривалої процес. За цей час у вас можуть з’явитися додаткові джерела витрат, або ж ваша компанія просто збанкрутує.

Більш безпечніше і дешевше накопичити на початковий внесок. Як стверджують фахівці, для накопичення необхідної суми знадобиться від одного до трьох років. За цей час можна піти в декретну відпустку, а по виході з нього знайти більш високооплачувану роботу, тим більше що час підшукати її буде достатньо.

Дуже правильним рішенням буде щомісяця переводити енну суму грошей в обраний банк для іпотеки, що безпечніше, ніж зберігати їх в панчосі або під матрацом. Цей варіант вирішить одразу дві проблеми:

• гроші будуть збережені, і в першу чергу, від вас самих.

• отримання додаткових коштів у вигляді нарахованих відсотків за вкладом.

Щоб не залишитися біля розбитого корита необхідно, щоб банк, якому ви довірилися, входив в загальну систему державного страхування. У цьому випадку важливо знати, для збереження свого вкладу, у разі банкрутства банку, сума не повинна перевищувати 700 тисяч рублів.