Настає літо і всі росіяни відправляються на відпочинок. Але багато хто не можуть дозволити з фінансової точки зору. Слідуючи представленим радам, ви зможете накопичити на повноцінну відпустку і зрозумієте, що подорожувати можна навіть з маленькою зарплатою.

Поради по накопиченню грошей на відпустку

Перша порада – починайте збирати заздалегідь, а не в останній момент. Набагато простіше щомісяця відкладати невелику суму. Ви можете навіть взяти за правило, приїжджаючи з відпустки, починайте відразу ж збирати на наступний. Щоб вам було простіше, зробити наступне. Порахуйте приблизну суму, яка знадобиться вам для відпустки. Отриману суму поділіть на кількість місяців. В результаті ви отримуєте суму, яку необхідно відкладати на місяць.

Порада №2 – складайте список покупок заздалегідь. Тільки уявіть, скільки ви витрачаєте на всякі шоколадки, жуйки, які вам не потрібні. А скільки продуктів з вичерпаним терміном придатності ми викидаємо?! Навчіться планувати список покупок, і ви зможете уникнути зайвих витрат.

Наступна порада – відмовтеся від непотрібного. Ця рада частково перегукується з попереднім. У багатьох людей вдома повно речей, якими вони не користуються. Наприклад, домашній телефон. Ви витрачаєте на нього гроші, але не користуєтеся. Так чи потрібен він вам?

Попередні поради були пов’язані з економією. Однак можна примножити свій бюджет, просто заглянувши в комору. Просто продайте непотрібні вам речі. Напевно таких у вас повно. Знайдіть речі, які ви практично не носили, дитячі іграшки, книги. Сфотографуйте все і виставте на спеціалізований сайт-барахолку.

Ви також можете заощадити багато грошей, якщо кинете шкідливі звички. Скільки у вас грошей йде на сигарети і алкоголь? Якщо ви позбудетеся від цих звичок, то зможете накопичити чималу суму грошей. Крім того, так, ви тільки допоможете своєму здоров’ю.

Економте на комунальних послугах. Невеликі дії допоможуть вам накопичити трохи грошей. Наприклад, ви можете придбати енергозберігаючі лампочки, перестати включати воду і йти, не вмикати світло без особливої необхідності. Якщо ви будуть дотримуватися цих правил, то кінця наступного місяця здивуєтеся, коли прийдуть рахунки.

Остання порада – не зберігайте накопичені гроші вдома. З вірогідністю в 90% ви їх витратите. Заведіть депозитний рахунок і збираєте гроші на ньому. Крім того, на депозит нараховуються відсотки, а це додаткові гроші вам на відпустку.