Кожна жінка прагне бути красивою і чарівною при цьому їх натура абсолютно непередбачувана. Сьогодні хочеться випрямити волосся, а завтра, навпаки, хочеться закрутити, хочеться дрібних кучериків або ніжних— локонів. Якщо ви любите експериментувати із зачіскою, варто розібратися, як накрутити волосся на плойку, щоб результат вас неодмінно порадував.

Плойка — основне призначення, як користуватися

Зміст статті

 • Плойка — основне призначення, як користуватися
  • Підготовка волосся
 • Як красиво накрутити волосся плойкою
  • Коротке волосся
  • Волосся середньої довжини
  • Довге волосся
 • Як самій собі накрутити волосся плойкою
 • Як швидко зробити зачіску плойкою
 • Техніки накручування
 • Правила безпеки

Сучасна жінка, завдяки розвитку техніки, отримала можливість в домашніх умовах створювати чарівні образи і зовсім немає необхідності відвідувати салон краси. Головне, правильно вибрати інструмент для накручування і ви самі зможе крутити і завивати волосся.

Професіонали в своїй роботі використовують різні види інструментів. Сучасний ринок пропонує величезну різноманітність варіантів і складно не заплутатися при виборі підходящого для себе. Розглянемо основні, найбільш поширені види плойок для завивки волосся:

 • Круглі щипці. Дана форма є класичною і багатьом знайома. Для влаштування характерна кругла насадка стрижня. Плойка укомплектована затискачем, який дозволяє фіксувати край локона під час накрутки. Діаметр стрижня може бути від 1 до 5 див. Найчастіше можна зустріти електрощипці, у яких діаметр насадки знаходиться в межах від 2 до 2,5 див.
 • Електрощипці для гофрів. Якщо ви хочете надати волоссю “гофрів” хвиль, вам необхідно буде придбати спеціальну плойку з відповідними насадками. Насадка виконана з двох складових, їх робочі поверхні виконані у формі зигзагів. Насадка може бути виконана з дрібними і крупними хвилями.
 • Конусоподібна плойка. При виборі даного професійного інструменту ви зможете своїми зусиллями сформувати різні види укладок. Також ви зможете зробити прикореневій обсяг. Багато виробників пропонують плойки даного типу з регулятором потужності. Робоча пластина оброблена спеціальним складом, що дозволяє істотно знизити негативний вплив на структуру локона.
 • ДОВІДКА. Плойка такої конструкції виконується без фіксуючого затиску. Пасмо виходить ніжна і без зламів.

  Підготовка волосся

  Ніколи не забувайте про головне правило — не перестарайтеся. Дотримуйтесь наступних пунктів:

 • Вимийте волосся. На наших волоссі є шар природного жиру і саме він не дозволяє закріпитись на пасмах засобів для укладання. Волосся неважкі і кучері будуть випрямлятися, а плойка буде нерівномірно прогрівати завитки. Просто вимийте голову перед процедурою, щоб уникнути неприємного результату.
 • Висушіть прядки. Перед накручуванням ваші волосся повинні бути добре просушенными. Фахівці не рекомендують застосовувати навіть засоби для фіксації зачіски.
 • Зонируйте пасма. Це повинно бути чотири зони. Таким чином, ви зможете істотно полегшити процес накручування. Волосся не будуть заплутується, і ви зможете рівномірно їх завити. В першу чергу працюйте з потиличної частини, далі переходите до скроневим зонам, а у фіналі працюйте з тім’яної зони. Першими накручуйте нижні пасма і поступово пересувайтесь до верхнім.
 • Щоб волосся не кудлялись, постійно прочесывайте їх. Для захисту нанесіть спеціальний засіб, який знижує негативний вплив високих температур.

  Як красиво накрутити волосся плойкою

  Якщо ви хочете красиво накрутити волосся і отримати в результаті запаморочливі локони, в такому випадку вам варто ознайомитися з основними правилами, як красиво накрутити волосся. Тут важливо враховувати якої довжини волосся, адже від цього залежать ваші дії.

  У залежності від різної довжини волосся жінкам підходять і різні варіанти завивки. Також важлива і техніка накручування.

  Коротке волосся

  Якщо ви володарка короткої зачіски, вам не варто розраховувати на те, що після завивки ви досягнете великих локонів. Якщо вирішите зробити дрібні кучерики, будьте готові до “вибуху” на голові. Вам підійде плойка зі стрижнем середнього діаметру.

  ДОВІДКА. Використовуючи плойку, ви завжди зможете надати зачісці об’єм.

  Волосся середньої довжини

  Працювати з такою довжиною одночасно простіше і складніше. Ваша робота полегшується завдяки тому, що локони будуть коротшими і працювати з ними простіше. Складність виявляється в тому, що вам необхідно дотримуватися часові рамки, також важливо правильно підібрати відповідний температурний режим. Якщо ви перестараєтеся, ризикуєте отримати зачіску “овечки”, навряд чи ви переслідуєте такий результат.

  ДОВІДКА. Для завивки в домашніх умовах, фахівці рекомендують поекспериментувати з часом і температурою завивки на непомітній ділянці на потиличній частині. Таким чином, ви зможете підібрати оптимальні для вас параметри накручування.

  Довге волосся

  На такій довжині відмінно буде виглядати будь-яка завивка. Це можуть бути як дрібні кучері, так і ніжні хвилі. Основна проблема — це вага ваших кучериків. Чим довжині пасмо, тим сильніше буде навантаження на локон, він буде розправлятися. Щоб зафіксувати отримані локони вам потрібно більшу кількість фіксуючого засобу.

  Деякі типи волосся схильні до завивці і можуть досить тривалий період часу зберігати зачіску. Інші ж, навпаки, швидко розкручуються. Найбільш щадні укладання — це хвилі, легкі завитки і великі кучері. Довжина волосся впливає і на технологію накручування. Якщо ви візьмете велику пасмо, вона на нагрівальному елементі буде прогріватися нерівномірно, отже, прядочкі будуть неоднорідними. Відокремлюйте тонкі пасма і накручуйте їх по всій площі прогріву.

  Як самій собі накрутити волосся плойкою

  Залежно від обраної техніки накручування можна домогтися різних ефектів.

  Для створення вертикальних локонів слідуйте наступним алгоритмом:

 • Розділіть волосся на сегменти. Починайте з потиличної частини. Візьміть одну пасмо, її ширина повинна бути не більше 5 см Зверніть увагу, чим густіше волосся, тим тонше повинна бути прядка.
 • Прочешіть її і відтягніть під кутом в 90 градусів від голови.
 • Прогрійте локон за допомогою плойки, по напрямку від коренів до кінчиків.
 • Накрутіть пасмо спіралі на плойку. Кожен шар витка не повинен накладатися на попередній. Дотримуйтесь напрямок спіралі від ручки і до самого кінця нагрівального стрижня.
 • Залиште волосся в такому стані на 5-7 секунд.
 • Зніміть локон з плойки і дайте охолонути.
 • Будьте акуратні. Не притискайте плойку до особі або голим рук, інакше ризикуєте отримати опік. Не тримайте волосся на плойки занадто довго, можете спалити їх або зіпсувати їх структуру.

  Як швидко зробити зачіску плойкою

  Якщо у вас обмежений час, а зробити зачіску дуже потрібно, можна вдатися до екстрених методів накручування.

  Ви можете розділити волосся на пасма, після чого їх необхідно буде змастити спеціальним засобом для захисту від гарячого впливу.

  Далі розігрійте плойку до високої температури і пройдіться по кожній з них гарячими щипцями по всій довжині. Не варто надовго затримуватися плойку на прядках, щоб не спалити їх. Слідуючи цим порадам, ви зможете швидко створити легкі локони і вийти з дому з гарною зачіскою.

  Техніки накручування

  Кожна жінка хоч раз в житті пробувала власними зусиллями накрутити волосся. Існують різні техніки накручування:

 • Вертикальна завивка. Щоб зробити таку завивку вам необхідно взяти пучок волосся провести по ньому розігрітій плойкою. Прямуйте від коренів до кінчиків пасм. На наступному етапі затисніть кінчик волосся на щипці накрутіть решту пасмо. Через 5-7 секунд зніміть пасмо з плойки.
 • Горизонтальна завивка. Вам також необхідно розділити волосся на пасма. Відокремте одну пасмо і зафіксуйте її на кінчик плойки. Інструмент тримаєте в горизонтальному положенні і намотуйте волосся. Зафіксуйте приблизно на 5-10 секунд в залежності від того, з якого матеріалу виконаний ваш інструмент. Коли локон буде знято, дайте йому охолонути. Коли всі локони будуть накручені і охолонуть, розберіть їх руками і збризніть лаком для фіксації.
 • Кучері конусними щипцями. При виборі цього інструменту ви зможете створити максимально натуральні локони. Такий інструмент не має затиску, а для накручування вам необхідно буде скористатися спеціальною термоперчаткой, яка йде в комплекті з інструментом. Будьте обережні, щоб не отримати опік.
 • Незалежно від того, який метод накручування волосся ви виберіть, будьте пильні. Не встановлюйте високу температуру на приборі, щоб не зіпсувати свої локони, а результат вас порадував.

  Правила безпеки

  Як правильно накручувати волосся плойкою, щоб не зашкодити їх здоров’ю ми розібралися. Тепер варто розглянути правила безпеки, яким також варто приділити увагу:

  • Температура. Деякі модниці, в силу економії часу включають високу температуру. Не варто так робити, інакше зіпсуєте свої локони.
  • Якщо ви користуєтеся металевими щипцями, період впливу на прядочку повинен бути не більше 20 секунд, а якщо у вас керамічні щипці, цей час може бути збільшено до 50 секунд.
  • Не перестарайтеся з великими пасмами. Вони не накрутятся.

  Купуйте тільки якісне обладнання. Дешеві варіанти можуть тільки нашкодити і накрутка обернеться розчаруванням. Ні в якому разі не залишайте нагріту плойку без нагляду, це загрожує пожежею або опіком.