Як налагодити стосунки з чоловіком. Поліпшити сімейні відносини?

Кожна друга пара задається питанням «Як поліпшити сімейні відносини?». Останнім часом виникла тенденція реєструвати шлюби в ранньому віці, знаючи один про одного трохи. Такі шлюби в результаті складно зберегти, так як їх в будь-якому випадку чекає криза.

Сім’ї заводять і більш дорослі люди, однак вік і досвід відносин не завжди допомагає зберегти сім’ю. Поговоримо про те, як налагодити сімейні відносини.

Розпад: тривожні дзвіночки

Як налагодити стосунки з чоловіком. Поліпшити сімейні відносини?

Кожна людина по-різному визначає для себе хороші відносини. Психологи кажуть, що проблеми починають виникати, коли партнер не відповідає своїй ролі, яку для нього вигадала друга половинка. Для багатьох під «роллю» мається на увазі набір корисних функцій і нав’язування стереотипів.

Необов’язково чоловік повинен заробляти, а дружина цілодобово пропадати на кухні. Ці корисні функції і стереотипи давно застаріли, сьогодні існує маса нових моделей відносин. Хороші відносини — це ті, які влаштовують сім’ю, а не оточуючих.

Культура сімейних відносин полягає у прийняття партнера таким, який він є. Якщо ж цього не відбувається, з’являється криза, який досить складно подолати.

Існує кілька тривожних дзвіночків, що знаменують розпад відносин:

 • думки про другій половинці переважно негативні;
 • зауваження недоліків чоловіка або дружини, небажання бачити гідності;
 • часті скандали, деякі на рівному місці;
 • відсутність здорових сексуальних відносин;
 • бажання відпочити від другої половинки;
 • небажання ділитися думками, новинами, іншим.

Причин, за якими з’являються дані дзвіночки, багато. Побутові, фінансові проблеми, несумісність характерів, наявність шкідливих звичок і т. д. — список довгий.

Криза

Як налагодити стосунки з чоловіком. Поліпшити сімейні відносини?

Якщо не звертати уваги на тривожні дзвіночки, з’явиться криза відносин, за яким може послідувати їх розпад.

Криза проявляється у неповазі чоловіка або дружини, постійних сварках, уявної ненависті, бажання розлучитися. Але зберегти сім’ю у даному випадку можливе. Для цього необхідна любов і довіру.

Складні стосунки з чоловіком або дружиною можна вирішити, якщо воно того варто. Буває так, що зберегти нічого. Наприклад, у молодих пар. Вони одружуються по пристрасті, а не по любові, тому, як тільки їх стосується криза, зміцнити нічого не виходить. Сім’я руйнується.

Варто зберегти сім’ю, тільки заради дітей? Затримувати в даному випадку її розпад — це наносити моральну травму дитині. Стосунки з дітьми не завжди гладкі, але руйнувати життя своєму чаду не потрібно.

Криза з’являється тоді, коли несумісність характерів проявляється найбільшою мірою або коли спадає любовна пелена з очей. Разом з нею спадає повага до людини і його цінність. Ми забуваємо, що полюбили його і, не тільки не намагаємося зміцнити відносини, а всією душею бажаємо їх зруйнувати.

Як зберегти шлюб

Як налагодити стосунки з чоловіком. Поліпшити сімейні відносини?

Іноді залишаються добрі стосунки в сім’ї, незважаючи на нерозуміння. Таку сім’ю бажано зберегти. Не варто чіплятися за алкоголіка, садиста, збоченця і брехуна — з такою людиною адекватною життя не буде. Якщо ж чоловік або дружина є хорошою людиною, а відносини не зовсім втраченими, не варто думати про розлучення.

Важко зберегти шлюб після зради. Варто добре розібратися у собі, не влаштовувати скандалів, поговорити з изменщиком. Культура сімейних відносин полягає в тому, щоб йти на компроміси і завжди слухати один одного. Якщо ви продовжуєте любити один одного, і обидва бажаєте залишатися разом, можна спробувати закрити очі на зраду.

Зробити це можна тільки в тому випадку, коли людина пошкодував, пояснив свої дії і попросив вибачення. Необхідно разом розібратися з причиною зради і постаратися її прибрати з сімейного життя.

Наприклад, погані стосунки з чоловіком, а в подальшому — зрада, можуть бути з-за сексуального незадоволення. У такому випадку дружина повинна розслабитися в ліжку, погодитися на експерименти, спробувати що-небудь нове.

Зрада дружини зазвичай виникає через її бажання бути коханою і бажаною. Значить, чоловік повинен приділяти їй більше уваги, дарувати подарунки, говорити компліменти, проводити з нею час. Жінка завжди повинна відчувати себе потрібною і коханою.

5 золотих правил

Як налагодити стосунки з чоловіком. Поліпшити сімейні відносини?

Корекція сімейних стосунків неможлива без п’яти золотих правил:

 • Сваритися потрібно грамотно. Можна записувати на протязі дня все, що Вас не влаштовує, а в кінці дня спокійним тоном це читати і коментувати. Не дозволяйте собі підвищувати тон, переходити на особистості, образи. Замість агресії показуйте посмішку.
 • Потрібно бачити хороше. Щодня згадуйте, за що любите чоловіка або дружину. Влаштовуйте романтичні вечори на двох, згадуючи про своїх початкових відносинах. Намагайтеся відродити колишню романтику і пристрасть.
 • Експериментувати в ліжку обов’язково. Різноманітність в сексуальній сфері необхідно будь-якій парі. Таким чином, можна зробити сильніше психологічну зв’язок.
 • Потрібно цінувати хобі. Ідеально, якщо у вас є одне або кілька спільних захоплень. Якщо такого немає, нехай у кожного буде власне хобі, на яке виділяється певний час і кошти. Ніколи не ущемляйте права коханої людини.
 • Потрібно правильно розподіляти сімейний бюджет. На ґрунті фінансів сваритися багато пар. Потрібно вміти грамотно розподіляти гроші так, щоб вистачало на загальні потреби, а також на особисті потреби кожного члена сім’ї. Ведення сімейного бюджету не тільки допоможе нервовій системі, а й згуртувати сім’ю.
 • Якщо в сімейному житті спостерігається криза, але ви обидва відчайдушно бажаєте залишитися разом, єдине вірне рішення — похід до сімейного психолога. Він вкаже на найважливіші помилки в поведінці і запропонує кілька спеціальних вправ, а також варіантів дозвілля для сімейної пари, які допоможуть подолати кризу.

  Будьте щасливі!

  Навіть існують спеціальні школи, в яких навчать зберігати сім’ю та стосунки.