Як налагодити хороші відносини зі свекрухою

Про прекрасних стосунках зі свекрухами говорять тільки ті, хто поки ще не заміжня, чи справжні щасливці, яким вдалося знайти спільну мову з мамою чоловіка. Для більшості жінок залишається гострим питання, як налагодити стосунки зі свекрухою. На якому б етапі не перебувала сімейне життя, ніколи не пізно подружитися з близькою людиною.

Знайомство

Як налагодити хороші відносини зі свекрухою

«Страшилки» про непримиренних свекрух викликають в душі невістки справжній жах, навіть якщо вона собі в цьому не зізнається – така психологія відкриттів. Можна здивуватися, але і мама чоловіка знаходиться не в своїй тарілці, оскільки їй належить дізнатися, хто ж ризикнув претендувати на її чадо. А саме так вона ставиться до свого сина в будь-якому віці, тому не варто тішити себе надіями, що коли-небудь ситуація зміниться.

Жіноча психологія настільки складна, що в материнському серці виникає справжня ревнощі. Обраниця сина молода, гарна собою – і на початковому етапі стосунки зі свекрухою будуть віддавати прохолодою. Однак саме тут з’являється унікальний шанс стати сценаристом майбутнього сімейного життя, розставивши пріоритети і поступив мудро:

 • Для майбутнього чоловіка важливо, щоб його улюблені жінки порозумілися, тому краще його не розчаровувати.
 • Щирість ідеальна в спілкуванні, необхідно завжди бути самою собою.
 • Помилково спочатку направляти відносини з родичами в негативне русло, вважаючи, що свекруха – кровний ворог. Мрій і думок властиво збуватися – так нехай вони будуть легкими і світлими.
 • Про життя і вподобання свекрухи бажано запитати у майбутнього чоловіка, щоб були зрозумілі причини її вчинків. Психологія грає з людьми злий жарт, адже кожен сприймає чужі слова і дії крізь призму власного досвіду і суджень.
 • Під час першої зустрічі слід сісти поруч з мамою свого обранця, уникаючи положення навпроти і прямого погляду в очі. Посмішка і подяку за чудове виховання сина розтоплять саме суворе серце.

Дві господині

Як налагодити хороші відносини зі свекрухою

Погані стосунки зі свекрухою найчастіше виникають на побутовому рівні, оскільки звички один одного можуть здаватися протилежній стороні більш ніж дивними. Невістка залишає брудний посуд в раковині з вечора до ранку, а свекруха схиблена на чистоті. Молода жінка воліє сушити на батареї свою білизну, а літня ставить туди брудне взуття. Від численних серіалів одну нудить, а від гучної музики в інший болить голова.

Марно намагатися зрозуміти, як налагодити стосунки зі свекрухою, не з’ясувавши, що територія повністю належить їй. Вона зовсім не ставить за мету зіпсувати життя молодятам або спеціально напакостити – вона просто звикла жити саме так. Старшому поколінню куди складніше перебудуватися на новий лад, тому в тандемі «свекруха і невістка» доведеться поступатися молоді. Якщо є бажання зберегти сімейне вогнище, необхідно робити з розумом:

 • Сліпо слідувати всім порадам ніхто не змушує. Психологія жінки дозволяє проявити гнучкість, тому можна визначити, коли погодитися, а коли просто кивнути. Це допоможе уникнути конфліктів і зберегти мир в сім’ї. До того ж з досвідом свекрухи складно сперечатися – вона напевно відмінно готує, гарно вишиває і віртуозно створює затишок в лічені хвилини.
 • Корисно частіше хвалити її і захоплюватися вміннями. Їй буде приємно, а з невістки не убуде.
 • У розмові потрібно намагатися не перебивати маму чоловіка, навіть якщо її думка в чомусь не влаштовує. Так можна на будь-якому етапі налагодити стосунки зі свекрухою, просто проявивши повагу.
 • Психологія господині стає перешкодою, якщо не розподілити обов’язки. Одна може займатися закупівлею продуктів і готуванням, а інша прибирати та доглядати за речами.
 • Якщо погляди на побут кардинально розходяться, краще роз’їхатися – інакше серйозного конфлікту не уникнути.
 • Відносини з родичами переживають злети і падіння, тому навіть після невеликої суперечки корисно попросити вибачення і визнати правоту свекрухи.
 • Ніколи не варто обговорювати гострі моменти на гарячу голову, бажано почекати, поки обидві сторони заспокояться. В запалі можна наговорити багато зайвого і образливого, про що згодом гірко пошкодувати.

  Особиста територія

  Як налагодити хороші відносини зі свекрухою

  Більшість мам щиро впевнені, що тільки вони знають, як краще жити молодим. Крім роздачі порад і рекомендацій, деякі займаються плануванням відпочинку і дозвілля. А якщо їм м’яко натякають на роль звичайного спостерігача, починають плакати і дорікати в черствості. Зберегти добрі стосунки зі свекрухою вийде при розумному підході до проблеми:

  • Знайти компроміс допоможе спокійна розмова по душах. Важливо уникати ультиматумів і підкреслити, що ваша пара цінує її турботу і участь.
  • Корисно подумати, як би в цьому випадку надійшла ваша мама – напевно вона теж уважний чоловік, який «краще знає», що і як робити.
  • Можливо, свекрухи просто нудно і у неї немає компанії – і це треба терміново виправити.
  • Не можна ставити чоловіка перед вибором: або я, або твоя мама. Нічого хорошого після такої фрази не відбудеться.

  Народження дітей

  Як налагодити хороші відносини зі свекрухою

  З моменту появи на світ первістка можуть початися справжні сутички, адже свекруха і невістка приміряли статус мами, але одна з них більш досвідчена. Що і дозволяє їй керувати процесом виховання, звинувачуючи дружину сина в прагненні порушити перевірені методи в догоду сучасним. Щоб зрозуміти, як налагодити стосунки з тепер вже бабусею, доведеться покопатися в собі:

 • Турбувати може тільки два фактори: безцеремонність свекрухи в бажанні стати першою і тут або її неправильні дії. Бажано розподілити ролі, як у прикладі з веденням господарства. Мама може вивести малюка на прогулянку або забрати його з дитячого садка.
 • До деяких порад іноді корисно і прислухатися, особливо в перші місяці життя новонародженого. Психологія матері може твердити протилежне, але досвід на боці свекрухи.
 • При різниці в думках слід зберігати спокій і мовчки кивати головою. Якщо бабуся вчинила неправильно у відсутність батьків, краще м’яко попросити його так більше не робити.
 • Слова бажано аргументувати. Стаття про шкідливість цукерок, поради педіатрів по загартовуванню і книга про виховання зроблять більший ефект, ніж гучні заяви.
 • При дитині будь-якого віку не можна критикувати бабусю або відгукуватися про неї негативно. Дитяча психологія не здатна відокремлювати біле і чорне, тому ставлення до бабусі може змінитися в гіршу сторону, що тільки погіршить ситуацію.
 • В тупикових ситуаціях порада одна: або запросити кваліфіковану няню, або роз’їхатися.
 • Заздалегідь необхідно обговорити єдину тактику виховання. Якщо у мами є заборона на солодке, його не можна порушувати нікому і ніколи.

  Рекомендації на всі випадки життя

  Гри в мовчанку, неприкритий бойкот та відкрита неприязнь – вороги добрих відносин. Навіть якщо чоловік проявляє розуміння і ніяк не реагує на подібну поведінку своєї дружини, це не означає, що він згоден з таким станом речей. Чоловіча психологія славиться тим, що представники сильної статі звикли приховувати почуття, але рано чи пізно вони вирвуться назовні. Тому стосунки зі свекрухою важливо будувати по цеглинці:

 • Можна дарувати не тільки матеріальні подарунки, але й уявні. Звичайна молитва або «промінчик добра» здатні створити диво. Візуальні образи пом’якшать агресивність і допоможуть знайти внутрішню гармонію.
 • Якщо психологія не є коником ні одній з сторін, слід визначитися з типом відносин.
 • Суперництво рідко закінчується примиренням, уникнення приховає проблему, але не усуне її, а пристосування принесе в жертву власні інтереси. Єдино правильним стилем поведінки стане співпраця і компроміс.
 • Складно однозначно відповісти на питання, як налагодити стосунки ос свекрухою, якщо вона сама не йде на контакт, оголосивши невістку ворогом номер один. Неважливо, що послужило причиною такого рішення. Слід показати дружину свою готовність знайти розуміння і не засуджувати свекруха. Чоловік — людина доросла, тому сам у всьому розбереться. І навіть спробує переконати маму змінити ставлення до його коханої жінки.

  Психологія успішних відносин свідчить: як можна частіше ставте себе на місце іншого. І робити це бажано максимально точно, періодично перевтілюючись у власну свекруха. Спочатку такі дії здадуться смішними, але саме вони стануть ключем до серця жінки, яка народила, виростила і виховала чоловіка.

  Як налагодити стосунки зі свекрухою