Часто діти не усвідомлюють цінність грошей і не віддають звіт у своїх витратах. Вони не знають, що гроші дістаються з величезним трудом. Як же навчити дітей грамотно поводитися з грошима і зробити з вашого майбутнього дитини багатія? Завдяки нашим порадам ваше чадо навчиться не викидати гроші на вітер, здійснюючи безглузді покупки. Ваша дитина стане незалежним у фінансовому плані.

Як пояснити дітям цінність грошей? Чи варто давати гроші на кишенькові витрати і як навчити дітей економити? Як виховати дитину фінансово незалежним?

Фінансовий лікнеп для дітей – як навчити дитину економії і правильному поводженню з грошима?

З якого віку краще розповісти про гроші дітям і чи потрібно це взагалі? Якщо ви бажаєте виховати майбутнього розумника, що добре розбирається в грошових питаннях, то говорити про фінанси з дитиною, безумовно, треба.

Ні в якому разі не мистифицируйте гроші, подаючи їх як щось чарівне або огортаючи ореолом таємничості.

Перший розмову на грошову тему може відбутися, коли дитині буде приблизно 2-4 роки. У цьому віці дитина ще не може усвідомлювати абстрактний зміст грошей. Маленькій дитині корисно говорити, що батьки отримують зарплату і на ці гроші купують іграшки, цукерки тощо

У 6-8-річному віці дитині краще пояснити, що гроші можуть бути витрачені даремно, а взяти їх потім буде нізвідки. Можна привести в приклад урок, коли в магазині розплачуються за допомогою грошей. Менш ефективним буде урок, при якому розплачуються за допомогою картки. Діти схильні сприймати карту, як елемент, здатний купити «все на світі».

З якого віку краще навчити дитину економії?

З віку 8-9 років діти починають краще підходити до витрат. Можна стимулювати дитину до економії, запропонувавши вдатися до операції. Приміром, ви будете давати дитині кишенькові гроші, певну суму в місяць. Половину коштів дитина має відкладати на бажану велику покупку. Таким чином, ви спонукайте дитину до економії коштів.

Ще один оптимальний варіант – змайструвати скарбничку власноруч. Скарбничка повинна бути в обов’язковому порядку прозорою, щоб наочно був помітний результат. Чудово буде приклеїти на скарбничку фото того, чого так хоче отримати малюк, наприклад, велику машинку або іншу іграшку.

Провівши «фінансовий лікнеп» зі своєю дитиною, ви незабаром помітите вражаючі результати!