Всі ми деколи хочемо досягти успіху в різних видах діяльності, беремося за виконання кількох справ відразу. В підсумку приходимо до того, що нічого не встигаємо зробити або ж результат наших зусиль не задовольняє нас. Тому не зайвим буде дізнатися, як навчитися концентруватися на одній справі і не розпорошуватися.

Дотримуйтеся плану

Безліч турбот у житті людини часто змушує хапатися за виконання кількох справ, часто міняти свої плани і відступати від правил. В результаті така життя вимотує людини, у нього не вистачає елементарних сил просто жити. У реальному житті нормальній людині неможливо робити кілька справ одночасно.

Що вести нормальне життя просто необхідно грамотне планування своїх дій на найближчий час. Потрібно вирішувати наявні проблеми по мірі їх виникнення. Всі ваші обов’язки і плани занесіть в особливий список і відмітьте граничні терміни виконання кожного пункту.

Уважно вивчіть список своїх справ і вирішите, які пункти з цього переліку можна безболісно передоручити іншій людині. Зрозуміло, що самі ви зможете зробити цю роботу якісніше і будете впевнені в результатах праці. Але ви повинні розуміти, що менш відповідальні питання можна доручити підлеглому або близькій людині з тим, щоб вивільнити час для вирішення більш відповідальних питань. Цим способом ви зможете скоротити список своїх справ і сконцентруватися на важливих речах.

Тепер ще раз вивчіть список залишилися справ з погляду терміновості виконання кожного пункту. Не забудьте оцінити і важливість кожної справи. Проведіть аналіз ситуації і виберіть завдання першорядної важливості і терміновості. Пронумеруйте справи, відповідно до вашого рішення. Саме важливе і термінове справу випишіть на окремий аркуш, а все інше відкладіть в сторону. Тепер ви виберіть одну конкретну задачу, яку вам треба вирішити. Ви не повинні відволікатися на інші завдання, адже ви вже вирішили, що вони можуть почекати, значить, про них турбуватися поки не потрібно.

У вирішенні цієї конкретної задачі у вас не буде неспокою і відволікаючих моментів, адже ви вже розписали свої плани. Ваші дії будуть максимально ефективними і практичними.

Довівши до кінця перша справа, ви з легким серцем зможете взятися за розв’язання наступної по важливості проблеми. Таким чином ви зможете зосередитися на рішенні усіх своїх проблем поетапно.