Бувають ситуації, коли людині важко залишатися спокійним, емоції так і норовлять виплеснутися негативом на оточуючих. Доводиться прикладати чимало зусиль, щоб не пересваритися з друзями та колегами. Але керувати своїм емоційним станом цілком реально. Давайте дізнаємося, як навчитися контролювати свої емоції та думки.

Тримаємо емоції під контролем

Емоції, як і думки, бувають негативні і позитивні. У цій статті більшу увагу буде приділено негативним. Адже саме вони можуть завдати непоправної шкоди оточуючим і самому собі.

Для початку постарайтеся визначити, що саме ви відчуваєте в певній ситуації. Це може бути роздратування, гнів, гнів або злість, незгоду. Простіше всього це з’ясувати на прикладі конкретної ситуації. Пригадайте якийсь випадок і свої емоції з його приводу.

Тепер відпочиньте від того, що відбувається і як би з боку подивіться на ситуацію. Подумайте, чи варто ваш негатив цієї проблеми. Може бути, є інші способи вийти з цього положення, не випускаючи на оточуючих негатив.

У кожній ситуації, коли у вас виникають негативні емоції, важливо навчити свій мозок розслаблятися. Для кожної людини потрібен свій конкретний механізм розслаблення. Це може бути якийсь предмет, слово, жест. Подумайте, що для вас буде таким якорем, розслаблюючим вашу свідомість.

У негативних ситуаціях постарайтеся перемкнути фокус уваги з дратівливих факторів на щось інше. Це дозволить виграти час для того, щоб мати можливість впорядкувати свої думки і почуття. Ви зможете заспокоїти свій гнів і правильніше відреагувати на ситуацію.

Направте свій негатив в конструктивне русло. Замість того, щоб зривати свою злість на близьких вам людей, підіть в спортзал і побити грушу або побігайте. Цим ви позбудетеся від непотрібної енергії і принесете користь свого тіла.

Наступного разу, коли складеться неприємна ситуація і вам захочеться виплеснути свій негатив в конкретну дію, уявіть їх наслідки. Зазвичай після цього стає легше, і ви вже зможете адекватно реагувати на події.

Пам’ятайте, що в будь-якій складній ситуації важливо контролювати свої емоції, а не придушувати їх, заганяючи в глибину своєї душі. Тоді ви зможете вийти з гідністю з будь-якого непростого становища, не нашкодивши при цьому ні собі, ні оточуючим