Про те, як навчитися писати красиво, написано чимало наукових робіт та корисних порад. Процес копіткий, тому вимагає і сил, і часу. Дорослій людині складно міняти свій почерк, проте у світі немає нічого нездійсненного. Трішки зусиль, і все обов’язково вийде: власне ім’я і будь-яка літера або цифра!

Гарний почерк

Акуратний і красивий почерк – це мистецтво, оволодіти яким цілком може будь-який бажаючий. В основі процесу лежить каліграфія, ази якої ще кілька десятиліть тому викладалися в школі. Нині цей предмет вважається морально застарілим, він просто виведений з програми. Однак у побуті під красивим почерком розуміється не здатність терпляче і неквапливо виводити красиві великі літери, а постійне використання напрацьованих навичок.

Каліграфічний почерк

Під каліграфічним почерком розуміється техніка акуратного розбірливого письма. Кілька століть тому вона використовувалася виключно в релігійних цілях, зараз у неї набагато більше призначень. Існують професії, в яких каліграфія є не примхою, а справжньою необхідністю. До них відносяться шкільні вчителі, бібліотекарі, працівники архівів і ті, хто змушений від руки заповнювати безліч документів.

Каліграфія для початківців

Освоюючи непросте мистецтво каліграфії, необхідно підібрати відповідний письмовий набір інструментів:

 • роллерная ручка або перо (для більш досвідчених учнів);
 • зошит з папером для малювання;
 • мольберт, наявний під кутом 45 градусів.

Гарний почерк формується з літер, акуратне написання яких потрібно засвоїти спочатку. Запасіться терпінням: відпрацьовувати одну букви доведеться кілька годин або кілька днів. Однак якщо ви дійсно хочете знати, як навчитися красиво писати, досягти результату можна буде цілком швидко.

Каліграфічні прописи

Найпростіший спосіб поправити почерк – використання каліграфічних прописів. Бачачи перед собою зразок, учень інтуїтивно намагається копіювати стиль і відразу ж виправляє свої помилки. Спробуйте використовувати прописи для красивого почерку, якщо ви хочете поправити свій стиль письма самостійно, без залучення вчителів або відвідування тематичних курсів. Можна взяти навіть ті, які рекомендовані першокласникам. В цьому немає нічого поганого, навпаки, ці посібники складено дуже вдало.

Уроки каліграфії

Плануючи навчання каліграфії, треба заздалегідь підготувати своє робоче місце. На поверхні не може бути «зайвих» речей, а рука не повинна висіти в повітрі. Згадайте, як готували парту в школі, стежте, щоб було багато світла, зручний стіл. Наступне, що необхідно зробити – це розкреслити аркуш паперу. Якщо ви тільки починаєте вчитися, краще користуватися звичайною ручкою. Коли гарне написання букв стане для вас звичкою, можна освоювати технологію листи пір’ям.

Як навчити дитину писати красиво?

Вчити дітей писати можна вже з трирічного віку, якщо ви відчуваєте, що ваша дитина готова до уроків. Однак якщо ви думаєте, як виробити гарний почерк у дитини, приготуйтеся витратити багато часу і сил. Потрібно, щоб рука дитини сталою, тому не поспішайте вивчати пропис занадто рано. Оптимальним віком вважаються 5-7 років: практика показує, що діти, які почали писати в ранньому віці, дуже рідко володіють каліграфічним почерком, і розвинути його потім складно. Починаючи навчання, використовуйте пропис з косими смугами і зручну кулькову ручку.

Як красиво розписуватися?

Красива розпис – це візитна картка будь-якої людини, яка має виглядати стильно і хитромудро. Тут навряд чи допоможе тематична література або майстер-класи. Рідко вдається придумати, як навчитися красиво розписуватися, за кілька годин. Коли людина вперше розписується, частіше він використовує перші літери прізвища та хитрий розчерк.

Зважившись на зміни в дорослому віці, варто розглянути вже існуючий варіант і зрозуміти, що вам не подобається. Можна змінити кут нахилу літер, додати елементи або спробувати змінити стиль написання. Пам’ятайте, що елегантна розпис, працює на формування позитивного іміджу свого власника, не повинна нагадувати дитячу “каляку-маляку”.

Як виправити почерк дорослому?

Зрозуміти, як зробити гарний почерк, цілком можна і у свідомому віці. Принцип навчання від цього не змінюється. Необхідно заздалегідь підготовлене робоче місце, пропис, що включає в себе англійську або російську алфавіт, папір і кулькова ручка. Порядок дій при розгадки завдання, як навчитися писати гарним почерком, буде наступним:

 • Підготовка необхідних елементів і повноцінного робочого місця.
 • Забезпечення правильного положення тіла за столом: спина пряма, лікті лежать на поверхні столу.
 • На відстані приблизно 30 см від рівня очей повинна бути розкладена папір, на якій і будуть виконуватися вправи.
 • Кулькову ручку слід тримати трьома пальцями – великим, вказівним і середнім так, щоб відстань від них до паперу становило не більше 1 див.
 • Обрана буква повинна писатися стільки разів, скільки буде потрібно для досконалого результату, якщо ви серйозно задумалися над тим, як виправити свій почерк.
 • Вправи для красивого почерку

  Методики, спрямовані на те, як швидко навчитися красиво писати, припускають і вміння концентруватися на дрібницях, ставати прискіпливим. При цьому в різних випадках застосовуються різні методики:

 • Якщо букви виходять занадто дрібними/великими, потрібно скористатися зошитом або завантажити спеціальний трафарет. В процесі роботи потрібно постаратися не виходити за кордон горизонтальних ліній. Після тривалих тренувань буква буде автоматично вписуватися в задані поля.
 • Якщо відсутнє з’єднання букв, потрібно спробувати писати слова, не відриваючи ручки від паперу.
 • Якщо в процесі письма спостерігається сильний натиск, потрібно виробити правильне положення тіла за столом. Плечі і руки повинні бути розслаблені, а постава максимально наближена до ідеальної.
 • Щоб оцінити, чи вимагає почерк виправлення, потрібно написати в звичній манері кілька рядків, наприклад, російський алфавіт. Отриманий результат бажано передати на оцінку третій особі. Людина часто звикає до свого стилю письма і не розуміє, чому він поганий для інших.

  Приклади красивого подчерка

  Каліграфія вимагає не тільки акуратно написати красиві літери прописом, але і зберегти власний стиль людини. Якщо придивитися до кожної з робіт, можна побачити в них різний характер. Зрозумівши технологію того, як писати гарним почерком хоча б російський алфавіт, потрібно вдосконалювати набуті навички, поступово починаючи вирішувати більш складні завдання, а не обмежуватися друкованими літерами.

  Як змінити свій почерк красивий?