Для тих, хто замучився робити генеральне прибирання раз на тиждень.

Ці стаття допоможе утримувати ваш побут в порядку. Ніяких більше пошуків дитячих шкарпеток вранці – ми кажемо ні розрухи і говоримо так твердого плану і влаштованого побуту.

Частина перша

 • Начебто зовсім недавно забралися, а в будинку знову бардак. Що не так? Почнемо з простого: не приносите в дім того, що вам не потрібно. Немає спонтанних покупок! Перш ніж купити черговий крем для обличчя подумайте – може, у вас вже є вдома крем, і вам просто хочеться спробувати новинку? А може, сподобалася баночка? Подумайте гарненько перед здійсненням покупки, глянувши на ці аспекти. За покупками завжди йдемо з твердим списком. Навіть перед тим, як взяти щось безкоштовно, подумайте – а воно мені треба?
 • Усього в будинку свій відпочинок. Тут мається на увазі короткий наведення порядку щодня. До цього швидко звикаєш. Ваше робоче місце теж під ударом – попрацювали, перед тим, як встати з-за столу, всі папери склали на належні місця, всі канцелярські приналежності теж, не забули відповісти на всі важливі листи? Кухоль з-під кави теж унести на кухню, помити.
  Привчайте дитину робити так само — класти підручники і зошити(і все інше) в належне місце відразу після того, як вони більше не потрібні. Щось в тумбу, що в шкільний рюкзак. Прибрати робоче місце – обов’язково! Воно має бути готове до нового дня. Якщо у вас є хобі – кожен раз все складаємо, не кидаємо як попало.
 • Пройдіться по будинку. Що лежить не на своїх місцях? Пульти від техніки, журнали, одяг, паперу. Приведіть у порядок постіль, красиво розкладіть подушки, поправте килимок у ванній та прихожій, розправте штори. Такі дрібниці відразу роблять простір охайним.
 • Маленький рада: Що у вашій квартирі вам давно не подобається? Що хотіли б прибрати, що купити? Може, ви хочете замінити картини, або повісити першу? Подумайте про це в останньому пункті. Наприклад, придумайте три зміни у вашій квартирі, які трохи змінять її вигляд.

  Частина друга

 • Зайдіть у ванну. Навіть якщо здається, що раковина чиста, помийте її, це обов’язково. Це називається «набіло». Сполоснули раковину, пробіглися по кранам. Змінили рушники. Подивилися, що з милом, гелями, мочалками, можливо, їх треба повісити сушитися. Зубна паста в стаканчику? Дитячі купальні іграшки прибрані?
 • Кухня. Помити посуд, не залишаємо на ніч. Вранці нас зустріне чиста сяюча кухня – хіба не приємно? Так само чистимо раковину, крани, міняємо рушник на свіже. Не забудьте міняти раз в тиждень губки для миття посуду і ганчірки.
 • Щоденне прання. Міняйте одяг на кожен день. Так її, зрештою, легше прати. А така часта прання дозволить вам не прати цілий день у вихідний, а робити це, наприклад, 3-4 рази в тиждень невеликими порціями. Перевірте запаси порошку. Погладьте білизна. Покладіть на місце.
 • Продумайте завтрашній день. Що ви будете робити? Якщо йдете з дому, що потрібно взяти з собою? Кому потрібно зателефонувати, написати? Що запланувати? Перевірте свій розклад і розклад дитини, нічого не забули?
 • Нічого страшного, якщо щось не зроблено, але навіть ось так 1 раз сісти і все продумати – вам допоможе. Виправте те, що можна і постарайтеся більше не допускати такої ситуації. Якщо все в порядку, випийте чаю, прийміть ванну (душ), вмийтеся, зніміть косметику, нанесіть крем. Запишіть що-небудь хороше в щоденник, і можна лягати спати. Хаосу більше не буде.