З точки зору фізики прибирання — диво, здатне перетворити три кубометри одягу в один, за пару годин збільшивши щільність в три рази. Раз в декілька місяців, витрачаючи півдня на сортування речей, генеральну ревізію шаф проводять всі жінки. Крім тих, які навчилися підтримувати порядок постійно.

Процес збирання шафи для одягу: позбавляємося від зайвого

Зміст статті

 • Процес збирання шафи для одягу: позбавляємося від зайвого
 • Правильна організація простору в шафі
  • Секрети сортування
  • Як вчинити з білизною
  • Де зберігати взуття
  • Що робити з аксесуарами
 • Принципи наведення порядку в шафі
  • Економимо місце
  • Економимо час

Якщо вішалки і полиці довго не прибиралися, доведеться вийняти одяг, протерти шафа і скласти все назад. Непогано — в процесі можна переглянути схему розподілу речей так, щоб було комфортно користуватися. Рекомендації та аксіоми в допомогу:

 • Варто відкласти в сторону не підходящі до поточного сезону речі, попередньо перевіривши, чи з ними все в порядку. Якщо на куртці зламана блискавка або на брюках немає гудзики, ці недоліки потрібно усунути до відправки на зберігання. Не має сенсу залишати в шафі взимку шовкову майку, а влітку пуховик. Краще акуратно упакувати невідповідні предмети гардероба в целофан і покласти в комору або на антресоль.
 • Не потрібно боятися викидати. Напевно частина дбайливо збережених речей можна сміливо пускати на ганчірки або дитячі вироби. Джинси з діркою на коліні можна залатати, пляма на блузці прикрити аплікацією або вишивкою, пришити до піджака відірваний кишеню. Але будемо чесні: зараз не воєнний час і не дефіцит. Ми відмовляємося від костюма без вагомих підстав — просто тому що він набрид, вийшов з моди або куплено щось краще. 90% планів по вдихання нового життя в старі речі не здійсниться. Зате рване і брудне буде роками лежати на полиці, потіснивши те, що насправді хочеться носити.
 • Швидше за все, те, що закопано під купою футболок і джинсів (особливо якщо шафа давно не розбирали), забуте і носитися не буде. Буває, що потрібна річ потрапляє в цю купу випадково і вважається втраченою (ось ще один плюс проведення ревізії), але частіше за все це те, що можна і потрібно віддати. У будь-якому місті благодійні організації з радістю приймуть придатні до носіння речі, якщо ті разонравітся колишнім власникам.
 • Японка Марі Кондо написала про мистецтво прибирання книгу, що стала популярною у всьому світі. Вона радить залишати будинки тільки речі, що приносять радість. Це просте, на перший погляд, але за східним мудру пораду.
 • Існує одяг, яка з об’єктивних причин використовується рідко, — смокінг, вечірня сукня зі шлейфом, піжама у вигляді єдинорога. Але часто ми з кожної прибиранням знову кладемо на полиці те, що давно не носимо, шкодуючи викинути або віддати. Зустрічаючись з таким предметом, доречно запитати себе: чи справді я буду носити це або тільки збираюся і насправді ніколи не одягну? Багато беруть за правило розлучатися з річчю, якщо вона не використовувалася рік. Це стосується не тільки одягу, але і техніки або меблів. Для чого потрібен журнальний столик, який стоїть розібраний в кутку 12 місяців і лише забирає місце?
 • Правильна організація простору в шафі

  Коли все непотрібне і неактуальне приготовлено на викид, віддачу і «в довгий ящик», можна зайнятися тим, що буде застосовуватися регулярно.

  Секрети сортування

  Щоб слідувати системі, треба її розробити. Для початку вирішимо, за яким принципом будуть розподілені в шафі речі, що залишилися після позбавлення від непотрібних. Можна придумати власну ідею або скористатися чужою:

  • розкласти все компактно, по кольорам (деякі навіть розвішують сукні в райдужному порядку);
  • сортувати по категоріям (спідниці направо, шорти наліво);
  • скористатися японським методом: скрутити з немнущіміся речей щільні рулони і скласти в ящики торцями назовні, щоб можна було впізнати потрібне і витягнути, не порушивши загального порядку;
  • складати комплекти, скомпонувавши їх (наприклад, штани і пару светрів, які підходять до них краще всього) — цей метод позбавляє від необхідності вранці довго підбирати підходящу;
  • класифікувати речі за типом матерії — спосіб хороший для того, щоб, виправши всю синтетику або шерсть, не розкладати його по всьому гардеробу, а скласти в одну стопку.

  Як вчинити з білизною

  Ящик з білизною варто розділити на дрібні секції, щоб при спробі витягти з нього панчіх на підлозі не чинився весь вміст. Практика показує, що в просторі, розбитому на клітинки, складніше втратити потрібну дрібниця.

  НА ЗАМІТКУ! Якщо місця мало, а білизни багато, що можна відкласти на найближчу полку набір комплектів на тиждень, а решту прибрати в пластиковий контейнер і поставити в глибину шафи. Якщо процедуру повторювати раз в тиждень, питання «Що вдягнути?» не виникне.

  Де зберігати взуття

  Краще всього — в коробках! Це захистить її від пилу — особливо актуально для текстильних та замшевих пар. Щоб коробки не були однаковими, можна наклеїти на торці фотографії знаходяться всередині туфель. Перед тим як наприкінці сезону відправити чоботи або сабо відпочивати до наступного, варто:

  • ретельно вичистити їх, збризнути дезодорантом, полагодити;
  • вставити колодки, якими вони комплектувалися, або набити папером, щоб взуття не втратила форму за довгі місяці;
  • чоботи краще зберігати підвішеними, щоб уникнути складок і тріщин на халявах в місцях згинів;
  • шкіру потрібно попередньо обробити кремом або олією.

  ВАЖЛИВО! Тримати взуття в щільно закритих пластикових контейнерах шкідливо — вона повинна «дихати». Відсутність циркуляції повітря негативно позначається на стані матеріалу.

  Що робити з аксесуарами

  Дівчата люблять прикраси, а розв’язувати стихійні вузли на заплуталися ланцюжках і намистах — не люблять. Щоб біжутерія зберігалася красиво і акуратно, необхідно завести підставки. Довгим ожерельям підійде вішалка для рушників з металу з кількома ручками: її можна прикріпити на стіну, і намиста стануть прикрасою інтер’єру.

  Для кілець існують шкатулки і манекени у вигляді мініатюрної жіночої ручки. Сережки можна упакувати в органайзер, який просто виготовити самостійно, обшивши складений книжкою шматок картону матерією і зробивши отвори для підвішування швензи. Така система допоможе не загубитися дрібних аксесуарів, і не доведеться витрачати час на підбір пари.

  Принципи наведення порядку в шафі

  Якщо все розкладено по стопках, а в шафі залишився вільний обсяг, у речей є можливість «дихати». Крім того, це спрощує перекладання одягу при виборі варіантів наряду.

  Вибираючи структуру гардеробу, варто оцінити свою спроможність дотримуватися обраної схеми надалі. Якщо вона здається занадто складною для щоденного підтримки порядку, краще зупинитись на чомусь простому: як говориться, «done is better than perfect» — зроблене краще ідеального.

  Економимо місце

  Зараз у продажу є безліч пристосувань для зберігання одягу — далеко не тільки шафи. Можна купити або зробити своїми руками:

  • етажерку з коробок або кошиків з «вікнами» з боків для простоти доступу (всередину кладеться саші або шматочок мила з ароматом для створення настрою — наприклад, квітковий запах жінці, сандал чоловікові, карамель дитині);
  • настінну сітку для підвішування туфель за підбори (колекція босоніжок стане елементом декору);
  • багатошарові вішалки, чіпляються один до одного і дозволяють повісити на одне місце відразу п’ять речей (ще один спосіб зберігання комплектів) — таку вішалку можна зробити самостійно, надівши на ручку кільце від банки з газованою водою;
  • органайзер з невеличкими відділеннями, кожне на пару штанів, — вішається на стіну або зовнішню сторону шафи;
  • виносну стійку для вішалок — зручно відібрати для неї десяток улюблених предметів, використовуваних постійно.

  Економимо час

  Щоб не влаштовувати глобальну акцію прибирання раз на півроку, досить п’яти хвилин праці щодня і півгодини раз на тиждень. Якщо кожен день прибирати на місце те, що носилося, воно не перетвориться на безформну купу, в якій важко знайти футболку.

  Корисно завести традицію по неділях (або будь-який інший день) витрачати 30 хвилин на те, щоб навести лад лише на одній полиці. Якщо слідувати цьому правилу, гардероб стане чистий і розібраний завжди: до того моменту, як буде закінчена прибирання останнього ящика, в увазі як раз почне потребувати перший. Це нескінченний цикл, але він майже не забирає часу і зусиль.