Підготовка до весілля — процес складний, складається не стільки з очікування, скільки з підрахунків і розрахунків. Призначивши дату, молоді приступають до планування свята, виходячи з фінансових можливостей родин. Дуже важливо заздалегідь визначити бюджет торжества і постаратися не вийти за рамки запланованого.

Якщо дотримуватися основних правил підготовки, бюджет буде дотриманий, і всі залишаться задоволені.

Основи весілля

 • Основні параметри – кількість гостей і формат весілля. Спочатку корисно домовитися, чи буде це всесвітнє торжество або скромне сімейне застілля. Потім позначити пункти обов’язкові, дуже бажані і ті, без яких можна обійтися. Це стосується марки машини, бренду весільного плаття, музичного супроводу і так далі. Кожна позиція має свою ціну, в залежності від рівня, що слід співвідносити з цифрою наміченого бюджету.
 • Не поспішати. Не погоджуватися на перші ж пропозиції реклами, корисно порівняти пропоновані ціни і якість послуг. Приймати рішення про запрошення весільного менеджера, замовлення ресторану, фотографа потрібно тільки дізнавшись їх можливості, ціни, досвід. Сьогодні фахівців на ринку весільних послуг чимало, тому у молодят є величезний вибір.
 • Пам’ятати, що це ваше весілля. Часом, щоб слідувати порадам з боку молоді включають у весільний бюджет непотрібні і невиправдані витрати (зміни в меню, оформлення залу, машин тощо). Не варто сліпо слідувати модним трендам у плануванні та організації подібних заходів, намагатися повторити весілля знаменитостей. Можна не тільки зіпсувати своє свято, але і втягнутися в незаплановані витрати.
 • Список план. У будь-якій справі, а особливо в організації весілля, важливо все заздалегідь спланувати. Наречений і наречена разом повинні спробувати скласти детальний список необхідних витрат і зіставити його з реальним бюджетом. При такому зіставленні з’ясовується, що ще можна собі дозволити, а що — відкласти для іншого випадку.
 • Дрібниць на весіллі немає. Потрібно передбачити все, не просто позначити основні статті видатків, а скрупульозно передбачити навіть дрібні покупки. Жорстко дотримуватися наміченого плану першочергових і другорядних витрат, не дозволяючи собі виходити за межі задуманого. Корисно вести облік витрат, включаючи список буквально кожен букет і страви меню.
 • Економія – не догма. Намагаючись не витрачати гроші даремно, не варто орієнтуватися на все найдешевше. Але й не все дороге – краще. Розумність і здоровий глузд повинні бути присутнім завжди. Правильно буде використовувати знайомі, випробувані зв’язку – і у виборі місця проведення свята, і замовленні весільного плаття, і у виборі менеджера з організації торжества.
 • Корисно орієнтуватися на якість надаваної послуги – їжа повинна бути смачна і свіжа, навіть якщо це не зразки високої кухні; плаття по фігурі, акуратно зшите; тамада – щирий і доброзичливий. При такому підході весілля вийде сама весела, гарна, а витрати як раз впишуться в передбачений бюджет.
 • В суперечках народжується істина. Організація власного весільного свята – прекрасна можливість дізнатися одне одного ближче. Постаратися разом обговорити всі пункти плану, зуміти стриматися в нездійсненних бажань – реальна підготовка до майбутнього щасливого подружнього життя. Враховувати думку рідної людини, навчитися спокійно приймати Його чи Її рішення – це важкий, але необхідний досвід.
 • Практика

  Практика показує, що грамотно розподілений бюджет залишає кошти для весільної подорожі, покупки предметів першої (і другий) необхідності.

  До того ж, подаровані молодятам гроші не потрібно буде віддавати для погашення боргів за весілля.

  А тепер – короткий підсумок сказаного:

  • Весілля — це реальне життя, хоч і на «сьомому небі».
  • Спокій, розрахунок і послідовність – девіз всього передвесільного періоду.
  • Корисно обходити гострі кути і знаходити компроміс.
  • Не потрібно виходити за межі прийнятого плану.
  • Економія за будь-яку ціну – не найкраще рішення.
  • Вести облік усіх витрат — складне, але корисну справу.Треба бути готовим до додаткових витрат, але намагатися уникнути їх.