Організація дитячої кімнати – важлива справа. Від того, наскільки зручною і безпечною для дитини буде ця кімната, багато в чому залежить його здоров’я. Допоможуть вирішити питання, як недорого оформити дитячу кімнату, ідеї та поради наших експертів.

Вибір матеріалів для обробки і колірної гами

Оздоблювальні матеріали для кімнати дитини не повинні бути дешевими і синтетичними. Натуральні матеріали, звичайно, коштують дорожче, але довше прослужать і не будуть причиною захворювань у дитини.

Для покриття підлоги використовуйте якісний ламінат, натуральний лінолеум, дошку або паркет. Ці покриття прослужать довго, вони володіють антистатичними властивостями, не виділяють шкідливих речовин.

Колір для дитячої кімнати вибирайте, виходячи з темпераменту дитини. Якщо дитина дуже активний, оформіть для нього кімнату в спокійній пастельній гамі – блакитної, зеленої або бежевою. Для спокійних дітей можна додати трохи фарб. Яскраві помаранчеві, червоні і жовті кольори растормошат сонливого малюка.

Не вибирайте для ремонту в дитячій кімнаті лілові та коричневі кольори. Такі відтінки пригнічують настрій дітей.

Організація простору і світла

У дитячій кімнаті має бути просторо, адже діти обожнюють грати, особливо у великих компаніях. Це розвиває уяву і дає свободу дій.

Але не варто розширювати максимально ігрову зону в збиток комфорту дитини. Наприклад, не відмовляйтеся від повноцінної ліжка зі зручним матрацом на користь розкладного диванчика. Щоб дитина росла активним і спортивним, можна звільнити один кут в кімнаті для спортивних снарядів. Поставте там шведську стінку, канат і кільця. Діти люблять лазити по таких споруд.

Приберіть з кімнати всі травмонебезпечні предмети – скляні вази, меблі з гострими кутами або гострі ножиці. Все це може поранити дитину під час гри.

Подбайте про правильне освітлення в дитячій кімнаті. Це допоможе уникнути втоми дитині і проблем із зором. В кімнаті повинен обов’язково бути джерело сонячного світла і кілька світильників, грамотно розставлених. При цьому не встановлюйте лампи денного світла. Вони шкідливі для дитячого зору.

Для дитячої кімнати правильніше вибирати світильники з міцних і якісних матеріалів, які не просто розбити або ще якось зашкодити.

Меблі в дитячу кімнату

Оформляючи кімнату для дитини, підбирайте меблі, відповідну саме для дітей. За кольором меблі повинна поєднуватися зі стінами і підлоговим покриттям. Для невеликих кімнат підійдуть висувні чи ліжка з двох ярусів, займають небагато простору.