З роками стіни будинків втрачають первинний привабливий вигляд із-за впливу різних факторів, а також починають погано зберігати тепло. Тоді без зовнішнього утеплення фасадів не обійтися, адже покупка нових опалювальних приладів проблему не вирішить. Крім того, зовнішні роботи не зменшують площу приміщення, не сприяють накопичуванню вологи усередині будівлі.

Бюджетні варіанти збереження тепла в кімнатах

Є кілька способів недорогого утеплення будинку зовні:

1. За допомогою полістиролу. Даний матеріал відмінно підходить для підвальних приміщень, підвалів, фундаментів, кам’яних стін. У нього є такі переваги: хороша ізоляція від шуму, прекрасні показники міцності, оперативне і надійне фіксування на фасадах, низька пропускаемость пара, стовідсоткове заповнення всіх наявних западин і щілин, відмінна якість, доступна вартість, довговічність.

2. З використанням мінеральної вати. Вона найчастіше використовується для утеплення приватних будинків з дерев’яними стінами, горищ, дахів. Матеріалу властива чудова гнучкість, значить, проблем з підготовкою поверхні не виникне. Крім того, мінеральна вата витримує високі температури (понад тисячі градусів), перешкоджаючи подальшому поширенню пожежі, а також має високу стійкість до механічного впливу.

3. За допомогою пінопласту. Він є самим легким, дешевим і популярним варіантом утеплення стін. Для його монтажу не потрібно застосування особливих технологій або пристосувань. Процес укладання максимально спрощений. Єдиний недолік будматеріалу — сильна горючість.

Процес утеплення фасадів самими дешевими матеріалами

Монтаж полістирольних плит відбувається наступним чином: наклеювання матеріалу на стіни з використанням спеціальної штукатурки; покриття плит зверху ще одним шаром штукатурної суміші; накладання поверх стекловолоконной сітки; грунтовка поверхонь; декоративна обробка.

Укладання пінопласту: ретельна підготовка поверхні і її грунтовка; встановлення зовнішніх підвіконь; визначення правильного розташування стартової планки; установка пінопластових плит з допомогою клею; остаточне закріплення матеріалу за допомогою цвяхів.

Для роботи з мінеральною ватою підготовка фасаду не потрібно. Її монтаж здійснюється із застосуванням спеціальної арматури.

Установка утеплювача зовні будинку створює всередині затишний мікроклімат, який сприяє тому, що відпаде потреба у зайвих нагрівальних приладах, в кімнатах не буде утворюватися цвіль і грибок.