Ваш малюк уже підріс, і ви вирішили відсвяткувати його день народження? Багато батьків замислюються про те, як недорого відзначити день народження дитині 2-3-4 роки. Зробити це зовсім нескладно.

Домашнє свято

В такому юному віці маляті ще некомфортно перебувати в громадському місці серед великої кількості людей. Тому не варто вибирати для організації свята кафе. Краще всього зібрати гостей в спокійній домашній обстановці. Це позбавить вас від зайвих витрат на оренду залу.

Маленькі діти не звертають уваги на інших гостей, він більше цікавиться мамою і самим собою. Це означає, що немає необхідності у великій ігровій програмі, яка потребує великих витрат. Не варто запрошувати і аніматора, це може призвести до того, що дитина злякається, і буде ховатися на руках у батьків. Звичайно, малюки бувають різні, є й такі, що з задоволенням спілкуються з запрошеними героями, грають і спілкуються з ним. Але все одно брати участь в іграх нарівні з більш старшими дітьми вони не зуміють.

Краще всього запросити додому ще кілька мам з маленькими дітьми, а розваги для дітлахів приготувати самостійно. Враховуючи вік дітей, будьте готові до того, що вони не зможуть тривалий час зосередитись на виконанні завдань. Тому на розваги варто відвести не більше півгодини. Врахуйте, що маленькі дітки часто примхливі і можуть образитися, якщо все увагу буде приділено тільки іменинникові. Тому приготуйте для всіх дітей невеликі подарунки-сюрпризи, щоб нікого не образити.

Чим розважити дітей?

Ігри для малюків повинні відповідати їх віку і не бути занадто складними. Для їх організації не знадобиться якийсь додатковий реквізит. Ось декілька ігор, які можна організувати з малюками до 4 років.

Гра Паровозик. Зачепившись один за одного у великій паровозик, діти можуть пройти по кімнаті, роблячи зупинки.

Гра Веселка. Можна дати дітям завдання на визначення кольору. Це не тільки розважить дітей, але і допоможе у їх розвитку. Завдання таке – знайти певний колір. Шукати можна де завгодно: на своєму одязі, на одязі мами, на предмети у кімнаті.

Гра Знайди собачку, машинку, ляльку. Принцип той же, що і в попередньому завданні.

Ляльковий спектакль або інсценування з участю дітей. Для вистави краще вибрати казку, де потрібно вгадати когось із героїв. По ходу інсценування дітям потрібно задавати питання, щоб вони вгадували, кого саме показує ведучий. Це і весело, і цікаво.