Який місяць боротьби за струнке тіло пройшов безрезультатно, незважаючи на правильне харчування і активні фізичні навантаження? Ваги немов заклинило на тих же цифрах, але ж ви так старалися: носили їжу на роботу, щоб їсти за графіком, регулярно відвідували фітнес-центр і басейн. Розібратися в тому, що може бути причиною такої напасті спробуємо в цій статті.

Що з’їсти, щоб схуднути?

Деякі люди, що бажають скинути вагу, помилково вважають, що вся причина зайвих кілограм криється в неправильному харчуванні. Інші вважають, що ще потрібні фізичні навантаження, щоб не тільки не накопичувати зайвий жир, але і спалювати його. В обох цих твердженнях, звичайно, є істина, але лікарі вважають, що для ефективного схуднення недостатньо сидіти на дієтах і ходити в спортзал.

Тіло людини – дивно збалансований механізм, а ожиріння – це явна ознака порушення рівноваги. Багато хто не розуміють, чому в якийсь момент починають набирати вагу, хоча продовжують живитись тими ж продуктами, що й до цього, як і раніше, приміром, бігають вранці. Вчені припускають, що це може бути пов’язано з таким частим сучасним явищем, як порушення сну.

Так-так! Саме! Безсоння від стресів на роботі або відсутність чіткого режиму сну за плаваючого графіка змін, так просто часте просиджування в інтернеті до пізньої ночі може перетворитися на нові сантиметри на талії!

Ранок вечора мудріший

Виходячи зі своїх експериментів вчені заявили, що найбільш високі результати по зниженню ваги показали добровольці з групи з більш тривалим нічним відпочинком, графік часу відходу до сну у яких коливався незначно. Що ж стосувалося випробовуваних з відсутністю режиму відпочинку, то було виявлено чітку негативну залежність того, як недосипання впливає на схуднення.

Добровольці, змушені лягати спати пізніше, мимоволі збільшували свій раціон, підсвідомо вибираючи більш калорійні продукти для вживання. Крім того, якщо час ранкового підйому також було непостійним, то ні дієта, ні фітнес-зал не рятували їх від зайвої ваги.

Виходить, все геніальне, як завжди просто: їжте правильну їжу, відвідуйте спортзал і обов’язково висипайтеся!