Ще з радянських часів було заведено так, щоб на балконі складати всі непотрібні або не підходять по сезону речі, але час іде і все змінюється, навіть ставлення до цих кількох квадратних метрів.

Все частіше останнім часом територію балкона намагаються переобладнати і повноцінно облаштувати, щоб там можна було комфортно проводити час, працювати, їсти або ж просто відпочивати. Дивно, але це так, маленьку територію з видом на вулицю можна перетворити таким чином, що це стане улюбленим місцем всієї родини.

Облаштування балкона:

 • Перше з чого варто почати, це утеплити балкон, щоб повноцінно обладнати зону, і весь рік можна було користуватися цією територією. До того ж облаштований балкон – це додаткові квадрати житлового приміщення, що ніколи не буває зайвим.
  Процес утеплення варто почати зі скла, якщо такі ще не встановлені. Фахівці рекомендують засклити балкон і використовувати для цього вікна з подвійними склопакетами.
  Цей процес навряд чи вдасться зробити своїми силами, необхідно залучити фахівців.
 • Після скління варто подумати про гідроізоляції. Для цього потрібно всі щілини закрити герметиком. Це захистить від проникнення вологи в приміщення. Найменші щілини можна зашпарувати замазкою.
 • Наступним етапом утеплення стане обшивка стін. Для цього відмінно підходить пінопласт або скловолокно, а поверх нього можна спокійно використовувати будь-який зручний для вас матеріал: гіпсокартон, вінілові або ж пластикові панелі, сайдинг, МДФ-панелі, вагонка.

  Перші три пункти повноцінно утеплять і захистять балкон від холоду, вологи і вітру.

 • Обробка стелі вимагає особливої уваги, особливо якщо запланували оснастити його додатковими світильниками, лампами та розетками. Для цього потрібно вивести проводку на балкон і виконати розводку по його периметру.
 • Заключним етапом стане декоративне оздоблення стін та стелі. Можна обійтися звичайною фарбуванням, що сучасні фарби дозволяють зробити будь-який відтінок і підібрати саму різну кольорову гаму. Але якщо цього не досить, можна поклеїти шпалери або ж використовувати декоративні камені або сендвіч – панелі. Питання лише в бажанні і засобах, якими володієте.
 • Всі роботи по обробці балкона варто проводити в теплу пору року.

  Дизайн та інші етапи облаштування можуть бути найрізноманітнішими і непередбачуваними. В наші дні наявність інтернету дає можливість придумати самий унікальний стиль, який буде радувати око і приносити задоволення всім членам сім’ї.