Виїзд за межі своєї країни є важливою подією для кожного громадянина України і не тільки. Абсолютно не важливо, відправився він на курорти на відпочинок, бажає відвідати пам’ятки, для оздоровлення в санаторії, для вирішення ділових питань або ж в гості до родичів. Кожна поїздка сприяє або розширенню кругозору або приносить певний результат. Але щоб поїздка стала можливою, необхідно отримання документа, який засвідчить особу людини в іншій державі.

Зміст:

  • Як оформити закордонний паспорт в Україні
  • Видача закордонного паспорта

Як оформити закордонний паспорт в Україні

При цьому не у кожній конторі можна отримати біометричний документ швидко. Це може супроводжуватися довгими чергами, що веде до небажаної втрати часу. Щоб цього уникнути, можна звернутися до місцевих паспортних столів, де вам індивідуально і оперативно допоможуть з оформленням закордонного паспорта.

Щоб оформлення закордонного паспорта для виїзду за українську кордон пройшло без суєти і в короткий термін, потрібно заздалегідь ознайомитися з переліком обов’язкових для подання в відповідну контору документів. По-перше, необхідна подача оригіналу паспорта цієї країни з копіями першої та другої сторінок, а також прописки.

Видача закордонного паспорта

Не забувайте, закордонний паспорт видається через 1-30 робочих днів після звернення громадянина до відповідної інстанції, отже, витрати при оформленні можуть змінюватись в значній ціновому діапазоні. Все залежить від терміновості. Якщо часу перед поїздкою достатньо, то доведеться заплатити близько восьмисот гривень, коли ж документ необхідний терміново, наприклад, через п’ять днів, вартість збільшиться приблизно в два рази.

Також заявник зобов’язаний надати копію ідентифікаційного коду та для звірення оригінал. Якщо людина має дітей, то вони повинні бути вписані у документ. Складність може виникнути в ситуації, коли дитина перетинає кордони держави самостійно, без батьків або опікуна. Необхідно буде оформити особливий документ, що діє 3 роки.

Раніше в обов’язковому порядку у чоловіків, які не пройшли строкову армійську службу вимагали довідку з військкомату. Зараз же отримання біометричного паспорта для молодих людей спрощено.
Якщо людина вже мав раніше документ для виїзду з України, то йому потрібно до зібраним документам докласти та його копію. Також необхідно буде сфотографуватися на новий закордонний паспорт, знадобляться чотири фото з матовою текстурою.

Таким чином, хоча список необхідних документів для оформлення біометричного паспорта і не великий, дану процедуру важливо пройти заздалегідь, в іншому випадку може зірватися важлива відрядження або довгоочікуваний відпустку в якомусь райському куточку землі.