Як організувати робоче місце для школяра

Зовсім скоро почнеться новий сезон занурення в шкільну програму. Щоб зустріти його у всеозброєнні – необхідно грамотно організувати робоче місце школяра.

Відправляючись за покупкою, батькам рекомендується взяти школяра з собою – щоб він відразу ж міг «приміряти» меблі під себе: зручність, висоту, функціональність.

Основні характеристики

Безумовно, лідерами у меблів для виконання шкільних занять, є стіл і стілець. Для оптимальної організації робочої зони школяра, не підійдуть будь-які, самі прості столи і стільці – адже такий вибір може в подальшому призвести до різноманітних патологій у дитячому організмі, наприклад, сколіозу, плоскостопості, короткозорості.

Як організувати робоче місце для школяра

Дитині має бути зручно розташовуватися за столом і в 7 років, та у 15. Ідеально, якщо меблі «росте» разом зі школярем – за рахунок зміни висоти ніжок, нахилу стільниці. На сьогоднішній момент виробниками вже випускаються подібні моделі меблів.

На що звернути увагу:

 • Довжина письмового стола повинна бути не менше 100 см, тоді, як глибина – не менше 60 див. Відмінно, якщо висоту столу можна регулювати в подальшому. Він обійдеться дещо дорожче, але це окупиться дуже швидко, особливо при дбайливому зверненні з меблями. Головний момент при виборі шкільного столу – край його повинен розташовуватися на кілька сантиметрів нижче рівня дитячої грудей: щоб малюк в положенні сидячи міг спокійно спиратися на стільницю ліктями. Якщо планується розміщення комп’ютера, рекомендується врахувати цей момент заздалегідь і вибрати оптимальну модель столу. Якщо розміри кімнати дозволяють, найкращим вибором буде придбання столу у формі літери «Г» — довга частина буде призначатися для письма та читання, а коротка – для роботи за комп’ютером.
 • Перед покупкою рекомендується не меншу увагу приділити та стільцю перевага також краще віддати моделі «трансформера». Оптимально, якщо регулювання передбачає не тільки збільшення/зменшення висоти стільця, але і кут нахилу спинки. При читанні або виконання письмових завдань школяр не повинен навалюватися грудьми на стіл, при цьому, щоб його коліна упиралися в стільницю між грудною кліткою малюка і краєм стільниці має бути простір не менше 8-10 див.
 • Найкращий «світильник» для школяра – сонечко. Тому, вибираючи місце для розміщення шкільного куточка, батьки повинні враховувати наявність максимальної кількості природного освітлення. Він може розміщуватися паралельно до вікна або ж примикати торцем столу до нього. Навпроти вікна краще стіл не розміщувати – прямі сонячні промені будуть заважати малюкові, потрапляючи в очі. Оскільки сонце неможливо включати «за бажанням», рекомендується подбати і про штучне світильнику – лампі з м’яким жовтим світлом. Її розміщують на столі, а зі стелі повинен струмувати світ ще від декількох лампочок. Так буде максимально висвітлено простір для виконання шкільних завдань.
 • Організація робочого простору

  Як організувати робоче місце для школяра

  Організовуючи робочий простір школяра, рекомендується дотримуватися наступних принципів:

  • На поверхні столу обов’язково повинна розташовуватися підставка під підручники, окремо – для олівців і ручок.
  • Посібники краще розташовувати в безпосередній близькості від робочого столу – на стіні.
  • Монітор комп’ютера краще розмістити по центру стола.
  • Фахівці також рекомендують розмістити неподалік годинник – щоб школяр міг самостійно перериватися на 10-хвилинні перерви при виконанні домашніх завдань.
  • Відмінно, якщо у дитини крім поличок для підручників, буде й окрема поличка його особистих успіхів і досягнень – для малюнків, виробів, різних нагород за участь у шкільному житті та відмінне навчання.

  Зберігати всякі корисні дрібниці краще в скриньках столу – не перемішуючи їх зі шкільним приладдям.

  Для зручності краще кожен ящик підписати. Дитина обов’язково буде приносити всякі пам’ятні дрібнички, для них також потрібно відвести окремий ящик.

  Фахівці не рекомендують змішувати навчальну зону з ігровою. Але і зводити спеціальні «барикади» теж не потрібно. Просто при оформленні окремої кімнати для школяра рекомендується заздалегідь продумати зонування – використовувати більш спокійні тони, можна придбати легку ширму.
  Купуючи якісну меблі для школяра – батьки роблять великий внесок у його майбутні успіхи.