Не завжди було прийнято позичальнику застраховывать своє життя, здоров’я або майно. Така практика з’явилася кілька років тому через почастішання випадків неповернення кредитів. Тепер же практично неможливо отримати кредит без оформлення страховки. Але при дострокової виплати кредиту можна повернути кошти за нав’язаний договір страхування. Розглянемо докладніше, як одержати страховку в банку після виплати кредиту в 2017 році.

Чи можливе повернення страховки

Інколи сума страховки досягає 30% від суми кредиту. Причому на цю суму збільшується і сума самого кредиту, який потрібно виплачувати з відсотками. Погодьтеся, гроші зовсім не маленькі. У цьому випадку витрачені на нав’язану страховку гроші можна віднести до прибутку банку. Але в цьому випадку ви можете розірвати договір на законних підставах. Така угода обмежує права клієнта і взагалі неможливо в якості умови придбання послуги ставити покупку ще однієї послуги. Тому цілком можна звернутися за вирішенням цього питання до суду.

На практиці довести клієнтові свою правоту буде не просто. Адже на документах буде підпис клієнта. Отже, укладення договору страхування відбувалося добровільно – банк нічого не нав’язував. Крім того, банки, прагнучи убезпечити себе, прописують у договорах додаткові пункти, за якими навіть якщо клієнт і зуміє розірвати угоду про страхування, виплачується сума буде зовсім невеликий.

Але все ж спробувати варто. Ось що потрібно зробити:

  • Завершивши повне погашення кредиту, потрібно звернутися в банк. Направити в банк досудову претензію. Це можна зробити рекомендованим листом. Потім необхідно буде почекати відведених законом 10 днів. За цей час банк повинен дати якусь відповідь. Можливо, з вашими доводами погодяться і виплатять гроші. Якщо ж ні, треба діяти далі.
  • Направте позовну заяву з проханням розірвання договору по страховці виданого кредиту. Ця заява буде розглянута у суді. Зазвичай на це йде від 3 до 8 тижнів. Суд може встати на вашу сторону і дозволить вам повернути гроші, а може і піти назустріч банку. Врахуйте ще, що з таких питань існує термін позовної давності, який триває три роки. Тому якщо пройшло більше трьох років, ніхто навіть прийме вашу заяву на розрахунок.