Відсутність власного житла – це проблема багатьох громадян нашої держави. Жителі Санкт-Петербурга або Москви теж входять в їх число. Навіть їх хвилює проблема, як отримати субсидію на житло в Спб і в Москві, з чого почати 2017?

Хто має право на субсидію

Допомогу у вигляді субсидії, призначеної для придбання житла, можуть отримати не всі громадяни, а лише певні категорії. З бюджету міста такі кошти можуть отримати люди, яким потрібне поліпшення житлових умов, і учасники війни, ветерани праці. З державних коштів субсидії отримують держслужбовці, працівники бюджету, військові, молодята, сироти, інваліди, сім’ї ветеранів ВВВ. При цьому деякі категорії громадян має право на позачергове отримання субсидій. Це багатодітні сім’ї, які зазнали політичних утисків, які проживають в комуналках більше 5 років з житловою площею менше 10 кв. м.

Всі зазначені категорії громадян мають бути жителями Санкт-Петербурга або Москви понад 10 років.

Сума такої житлової субсидії не фіксована, вона залежить від багатьох факторів. Приблизно вона становить близько 40% від вартості нового житла. З допомогою коштів держави можна буде придбати житлоплощу, як в самому місті, так і в області. Це може бути квартира, будинок або кімната на вторинному ринку або житло в споруджуваному об’єкті, завершеному не менш ніж на 70%.

У Санкт-Петербурзі та Москві житлові субсидії виділяються по кожній конкретній програмі. Тому сім’ї можуть отримати декілька субсидій за умови позитивного рішення щодо кожної такої програми. Наприклад, по інвалідності, за програмою розселення комунальних жител, по черзі на отримання квартири.

Які документи потрібні

Якщо ви вирішили звернутися за отриманням субсидії для придбання житла, то підготуйте такий список документів:

  • Заяву на отримання субсидії
  • Паспорт
  • Документи, у яких вказується статус, за яким покладено пільга.
  • Довідка про склад сім’ї.
  • Довідка про прописку.
  • Опис наявної житлоплощі.

Зібрані документи необхідно направити в МФЦ. Потім про хід розгляду заяви потрібно буде впізнавати в міських центрах житлових субсидій Санкт-Петербурга або Москви. Якщо результат розгляду вашого звернення буде позитивний, ви незабаром зможете скористатися наданими коштами та умови житла свої поліпшити.