Зазвичай продати в комунальній квартирі кімнату важче, ніж звичайну квартиру. Пов’язано це з тим, що необхідні відмови від власників інших кімнат від покупки вашої житлоплощі. Вирішити питання, як отримати відмови від сусідів при продажу кімнати без нотаріуса, все ж можливо.

Якщо ви плануєте продавати кімнату, що знаходиться у гуртожитку, то вам ніяких відмов від сусідів збирати не потрібно. Адже ваше право власності офіційно зареєстровано, а значить, ви розпоряджаєтеся кімнатою на свій розсуд.

Продаж кімнати в квартирі

Для початку з’ясуйте, хто володіє іншими кімнатами в квартирі. Якщо вони не приватизовані, то значить, за відмовою від покупки вам доведеться проїхати в муніципалітет. За законом саме він є власником всіх неприватизованих приміщень.

Є кілька способів отримати необхідні відмови від сусідів. Якщо всі сусіди згодні надати вам відмови, то просто запросіть їх до нотаріуса всіх разом і відразу оформіть всі відмови. За це, зрозуміло, платити доведеться вам. В іншому випадку призначте зустріч сусідам прямо в реєстраційній палаті в той час, коли буде призначена подача документів на реєстрацію операції з продажу кімнати. Тоді ваші сусіди і зможуть написати офіційні відмови.

Але бувають випадки, коли жоден з цих способів не може бути застосований. Наприклад, сусіди не хочуть давати відмову, або живуть в іншому місці. Як вчинити в цьому випадку?

Письмове повідомлення

Навіть з такої, здавалося б, безвихідної ситуації є цілком реальний законний вихід. Ви просто повинні донести до своїх сусідів інформацію про наміри продати кімнату. Щоб письмове повідомлення мало законну силу, потрібно дотримати всі формальності. У листі в обов’язковому порядку вказати точні дані сусіда: прізвище, ім’я, по батькові, правильну адресу проживання, номер і площа кімнати. Зі свого боку дані теж вкажіть в такій же формі.

Не забудьте вказати, на підставі чого ви володієте кімнатою, а також точну суму, яку ви плануєте отримати при успішному продажу. Також вкажіть реквізити документа, що підтверджує власність на кімнату. Потім максимально чітко запропонуйте сусідові скористатися своїм законним правом переважної покупки житлоплощі. Також донесіть до його відома, що ви не погодитеся на меншу суму, а також на розстрочення та відстрочення.

Потім кожен лист роздрукуйте в двох примірниках та поставте підпис. Перший примірник залишається у вас, а другий відправте поштою рекомендованим відправленням з повідомленням. На пошті складіть поштовий реєстр, де службовець пошти повинен розписатися і поставити печатку. Такий реєстр складіть у двох примірниках. Навіть якщо на свої листи ви не отримаєте відповіді, продати кімнату можна буде через 30 днів. Залишилися у вас на руках документи будуть достатньою підставою законності угоди.