Багато майбутні мами в нашій країні не працюють вп якихось причин. Але, тим не менш, вони теж матеріально захищені державою і мають право на спеціальні виплати, пов’язані з пологами та вагітністю. Давайте розберемося, як отримати виплати безробітної вагітної в 2017 році.

Які виплати може отримати безробітна вагітна

На жаль, допомога, що виплачується при настанні вагітності і пологів, безробітна вагітна отримати не зможе. Причина цього – відсутність заробітку, від величини якого залежить розмір цієї допомоги. У виняткових випадках допомогу в мінімальних розмірах може бути виплачено за рахунок коштів держави. До таких варіантів належить ліквідація організації, в якій жінка трудилася під час вагітності, якщо жінка завагітніла у період очного навчання в освітньому закладі.

За законом вагітні непрацюючі жінки не можуть одночасно користуватися виплатами з безробіття та з нагоди вагітності. У зв’язку з цим при настанні декретної відпустки вагітна непрацююча жінка втратить свою допомогу по безробіттю. Але при завершенні декретної відпустки вона може відновити ці виплати, ставши на облік у Центрі зайнятості знову.

Допомога за ранній облік в жіночій консультації безробітним вагітним теж не виплачується, з тієї ж причини – відсутність заробітку.

Вагітні безробітні жінки можуть отримати одноразову допомогу з причини народження малюка. Для того щоб скористатися цим своїм правом, жінка повинна буде звернутися в орган соціального захисту населення.

Інший вид допомоги, на який може претендувати безробітна молода мати, – допомога на малюка до півтора років, виплачується щомісяця. Але його не можна поєднувати з допомогою по безробіттю та з допомогою по вагітності і пологах.

Якщо підвести підсумок вищесказаному, можна вказати два варіанти використання належних посібників для вагітних. В першу чергу використовувати допомога по вагітності та пологах, і після того оформити виплати по догляду за малюком. Інший варіант – відмовитися від виплат по вагітності та пологах і скористатися посібником по догляду за малюком, що виплачуються щомісяця.

Як можна помітити, більшість виплат для вагітних жінок прив’язані до розміру зарплати. Тому безробітні вагітні мало на що можуть розраховувати.