Спираючись на Конституцію РФ, кожен працівник має право на умови праці, які відповідають всім правилам і нормам, на соціальне забезпечення. Але дуже часто в судовій практиці спостерігаються випадки, коли працівник отримав хвороба на виробництві, а роботодавець не збирається платити. Часто відбувається таке, що людина отримує серйозну травму або хворобу на роботі і стає непрацездатним, а отримує у вигляді компенсації якісь копійки.

Що робити, якщо постраждав на виробництві?

Під час виконання своїх трудових обов’язків працівник може отримати травму, каліцтво, хворобу. Також варто пам’ятати, що нещасний випадок може статися і по дорозі на роботу або у відрядженні.

Але виплати будуть здійснюватися тільки за ті нещасні випадки, в яких працівник втратив тимчасово або назавжди працездатність. Той працівник, який отримав каліцтво чи хворобу на роботі, має право на компенсацію в тому випадку, якщо був укладений трудовий договір.

Працівник може подати позов до суду як за місцем проживання, так і за місцем знаходження відповідача або за місцем заподіяння шкоди. Також варто знати те, що працівник не повинен платити держмито, її сплачує відповідач.

Заяву до суду можна подавати не відразу, але найголовніше зробити це не пізніше трьох років після події. Але всі розуміють, що зробити це потрібно якомога раніше і не тягнути з таким.

Нещасний випадок може бути пов’язаний і з вживанням алкоголю або наркотичних речовин. Тому, якщо працівник з’явився на робоче місце в стані алкогольного сп’яніння і отримав травму, то сплачувати компенсацію йому ніхто не буде. Однак якщо працівнику в організм потрапив алкоголь у зв’язку з робочими обставинами, то виплата буде здійснена.

Якщо працівник загинув у зв’язку з нещасним випадком на роботі

Якщо співробітник, який був застрахований, загинув на виробництві, то виплати отримають його близькі родичі – батьки, дружина, діти чи непрацездатні особи, які перебували на утриманні у загиблого.

Право на відшкодування шкоди отримують:

  • Неповнолітні діти та ті, які були народжені після смерті годувальника. Також право на компенсацію отримують ті діти, які не досягли 23 років і навчаються у вищих навчальних закладах на денній формі.
  • Люди пенсійного віку;
  • Інваліди.

Щоб отримати компенсацію, необхідно буде довести, що хвороба, каліцтво або смерть працівника відбулися із-за нещасного випадку на робочому місці.