Останнім часом страхові компанії зі швидкістю падаючого доміно одна за одною стають банкрутами. Але вся справа в тому, що якщо страхова компанія стала банкрутом, то значить вона спочатку була створена для того, щоб викачувати гроші з довірливих людей і не повністю виконувала свої функції.

Що робити, якщо страхова компанія – банкрут?

Тут може спостерігатися два випадки.

Перший – це якщо у вас поліс ОСАЦВ. Хвилюватися з приводу банкрутства компанії не потрібно. Ваш поліс діє, поки не закінчиться термін його дії, тому обов’язково збережіть його. РСА або Російський Союз Автостраховиків буде нести відповідальність за виплати збанкрутілої компанії, згідно із законом про ОСАГО. Якщо станеться випадок, коли вам потрібно буде виплатити страховку, то вам необхідно буде звернутися в РСА, і ви отримаєте свої компенсаційні виплати.

РСА здійснює компенсаційні виплати в таких випадках:

  • Якщо СК винуватця ДТП збанкрутувала;
  • Якщо СК позбавили ліцензії;
  • Невідомо, хто винен у ДТП;

Якщо в ДТП ви опинилися винуватцем, тоді потрібно інформацію про вашому полюсі повідомити потерпілому.

Якщо ж у ДТП ви опинилися постраждалим, а винна особа має поліс ОСАЦВ в тій компанії, яка збанкрутувала, то потрібно дізнатися у винуватця інформацію про полісі і зібрати документи для того, щоб отримати страхове відшкодування.

Але також бувають і такі випадки, коли РСА відмовляється виплачувати компенсацію тому, що збанкрутіла СК не передала реєстри проданих полісів і РСА не може здійснити виплати.

Але якщо у вас поліс КАСКО, тоді справи йдуть набагато гірше. Незважаючи на те, що законом передбачені компенсаційні виплати по КАСКО, якщо компанія стане банкрутом, але насправді грошові кошти отримати буде нереально.

Ситуація буде спостерігатися така, що СК буде постійно обіцяти виплатити гроші, причина відкладення виплат буде з-за технічних неполадок або ж заміни рахунку в банку. Якщо ж ваші виплати постійно скасовують через якихось безглуздих проблем, то сміливо звертайтеся в суд, так як жити даній компанії залишилося недовго.

Не дозволяйте обманювати себе, захищайте свої права і свої вкладені кошти.

Для того щоб уникнути подібних неприємних ситуацій, необхідно ретельно поставитися до вибору страхової компанії, яка не викликає ніяких сумнівів у своїй фінансовій стійкості.