На жаль, часто трапляється таке, що банк, у якому зберігаються ваші гроші, позбавляється ліцензії. Така ситуація у багатьох викликає паніку і безнадійність на повернення ваших коштів. Але існують певні правила, які потрібно врахувати при поверненні виплат у банку.

Дії вкладників щодо повернення грошей

В першу чергу, необхідно позбутися від паніки. Відповідно до законодавства внески громадян застраховані. Агентство по страхуванню вирішує питання повернення грошових коштів і зараз вкладнику може бути відшкодована сума до 1 400 000 рублів.

Якщо ж на вашому депозиті сума була більше даної, тоді відшкодування решти грошей буде проходити в судовому порядку. Турбуватися не варто, так як буде відшкодована вся сума, яка перебувала на депозитному рахунку банку.

Після того, як у банку була відібрана ліцензію, протягом тижня спеціальна комісія передає агентство по страхуванню документ, в якому визначені зобов’язання перед вкладниками. Потім буде обраний банк, через який вкладники зможуть забрати свої гроші. Для цього потрібно написати заяву на страхове відшкодування.

Але вам зовсім не обов’язково забирати свій внесок, так як новий банк тепер має повноваження на обслуговування депозитних рахунків ліквідованого банку, а умови залишаються незмінними.

Якщо ви хочете заздалегідь передбачити позбавлення ліцензії у банку, то потрібно знати передумови відкликання ліцензії:

• Якщо ЗМІ оприлюднюють інформацію про проблеми, що виникли у банку, то варто задуматися, навіть якщо і банк це спростовує;
• У банку знижується рейтинг в списку світових рейтингових агентств;
• Призупинення видачі грошових коштів з рахунків вкладників або встановлення ліміту на видачу грошей.

Вам пощастило, якщо ви заздалегідь дізналися, що ваш банк незабаром ліквідують. В такому випадку можливо без всяких неприємних наслідків змінити банк.

Для цього потрібно:

• У новому банку, який на ваш погляд є надійним, відкрити розрахунковий рахунок;
• Залишок грошей перевести на новий рахунок і попередити про це всіх контрагентів;
• Розірвати договір з колишнім банком і закрити там свій рахунок.

Звичайно, відкликання ліцензії банку не дуже приємна ситуація, яка змушує клієнта нервувати з приводу своїх активів. Але варто приймати такі події мудро і спокійно, тоді успіх обов’язково буде на вашій стороні.