Все частіше молоді сім’ї цікавляться питанням, як отримати земельну ділянку в Ленінградській області безкоштовно 2017? Зробити це можна, правда доведеться вчинити певні дії і запастися терпінням.

Кому належить земля безкоштовно

Кілька років тому була прийнята в реалізацію програма, за якою деякі жителі Ленінградської області можуть отримати ділянки землі під індивідуальне будівництво безкоштовно. До таких громадян належать люди, які вже побудували будинок і живуть в ньому, але не оформили законне право на його власність, малозабезпечені громадяни та сім’ї, військові, які відслужили більше 20 років, молоді фахівці-бюджетники, а також молоді працівники АПК.

Всі ці громадяни можуть звернутися за отриманням безкоштовних ділянок за умови проживання на території області понад 5 років і тільки один раз. Якщо ви підходите під зазначені категорії, то можете подавати заяву.

Всі заяви розглядаються спеціальними комісіями, і при позитивному рішенні земельну ділянку буде переданий звернулася сім’ї в довгострокову оренду. На цій ділянці необхідно буде завершити будівництво будинку в трирічний термін. Після цього ділянку землі стане вашою власністю. Якщо ж будівництво не завершено, земля залишиться власністю держави.

Інший спосіб отримати ділянку безкоштовно

Якщо ви не підходите під вищевказані категорії, то можете скористатися іншим законним способом придбання землі. Для цього потрібно буде знайти ділянку землі, що не має господаря і не внесений до кадастровий облік. Це найскладніший пункт плану. Але якщо його вдасться виконати, то вважайте, що половина шляху пройдена.

Потім потрібно зібрати всі документи для кадастрового обліку земельної ділянки та подати їх територіальний відділ департаменту нерухомості. Потім ділянку формується і проходить юридичну перевірку. Коли всі ці формальності будуть улагоджені, знайдений вами ділянка буде виставлений на аукціон. За підсумками аукціону ви зможете взяти ділянку в оренду і розпочати там будівництво будинку. Завершивши будівництво житла, можна буде оформити право власності на землю.

Зрозуміло, під час аукціону можуть знайтися й інші охочі орендувати знайдений вами ділянку землі. В цьому випадку доведеться витратитися, але все одно ви зможете значно заощадити.