Образливість дістається людям з часів далекого дитинства, коли ще неправильно бачачи світ та чи інша ситуація сприймалася як щось несправедливе. На жаль далеко не всі дорослі можуть побороти цю рису характеру і образи починають заважати жити, долають погані думки, порушується сон, з’являється депресивний настрій. Але при детальному розгляді ситуації все стає на свої місця і причини для образи зникають або ставати сміхотворними.

Причини образ.

Критика. Дуже прикро, коли критику висловлюють вголос. Прикро, коли критика не має під собою підстав.
Плітки. Розмови за рогом явно спрямовані на людину або читаються у погляді говорящих людей можуть стати причиною образи, навіть якщо в цей момент говорили зовсім на іншу тему.
Несправедливість. Почуття несправедливості це основне почуття, що приводить до трагедій.

Боротьба з образами.

1. Боротися з уразливістю варто почати з твердого осмислення своєї поведінки і характеру. Варто звернути увагу на почуття гумору. Саме гумор може допомогти в різних ситуаціях пов’язаних з образами. Краще звернути ситуацію в жарт ніж потім шкодувати про неправильні вчинки, які можуть виникнути в разі того, якщо людина і образити не хотів, а його зрозуміли неправильно.

2. У стресовій ситуації варто розслабитися і повільно порахувати до десяти. Це дасть можливість дещо остудити запал і подивитися на ситуацію з боку. Можливо, ситуацію можна вирішити мирно без образ. Завжди говорите опоненту про своє невдоволення. І краще з’ясовувати відразу всі спірні моменти, які можуть виникнути в процесі розмови, ніж ображатися.

3. Боротися з критикою неможливо і непотрібно. Тут можна або прийняти її як даність і виправити становище, або не сприймати критику взагалі, а жити, так як зручно. Всім людям рота не закриєш і критиків на життєвому шляху набагато більше, ніж людей дають слушні поради.

4. Завжди розраховуйте тільки на свої сили. Якщо справа заздалегідь здається нездійсненним або пов’язана з великими труднощами варто заручитися підтримкою фахівця з цього питання. Тоді нікому буде ставити закиди з приводу бездіяльності або неправильного вирішення поставленого завдання.

5. Потрібно влаштовувати собі розслабляючі дні, в які максимально присвятити час тільки своєї персони. Відвідати басейн або спа-салон, сходити в перукарню або зробити розслабляючий масаж. Ці процедури дадуть заспокоєння нервової системи, а значить, образливі ситуації не будуть сприйматися дуже гостро.