Виникнення різних труднощів у житті – це неминуча проблема всього людства. Саме з появою неприємностей хочеться жалості до себе, або щоб оточуючі увійшли в положення ” і відчули всі ті відчуття, які викликала та чи інша ситуація. Тому так часто можна почути запитання: «навіщо це мені потрібно?» або «Я, напевно, нещасна людина у світі?». Така поведінка може привести не тільки до пасивності в справах і поганому настрою, але й до розладу нервової системи і ускладнень з серцем. Тому варто постаратися менше жаліти себе і побачити світ в інших фарбах.

Як вирішити проблему жалості до себе?

• Всі ми маємо здоровий егоїзм і любов до свого его. Саме ці почуття змушують нас бачити все в поганому кольорі. Щоб перестати скаржитися на долю потрібно ретельно провести інвентаризацію своїх справ в цілому, не порівнюючи їх з прикладами інших. Як правило, тверезе переоценивание дозволяє побачити, що не все так погано як здається на перший погляд.

• Вирішити проблему жалості до себе простий зарядкою. Починати трудовий день з зарядки корисно для загального стану людини і деякі думки під впливом викиду адреналіну повністю випаровуються.

• Незадоволення в професійному плані легко компенсуються завзятістю і самонавчанням. Присвячуючи самоосвіти пару годин в день вже через місяць можна ставити начальству докір з приводу премії. Якщо неприємності мають тимчасовий характер, то можна дозволити собі певний бонус у вигляді призу за гідну працю. Це може бути будь-який предмет або продукт, що якісно підвищує настрій. Відбудеться свого роду заміна понять і мозок зможе переключитися на іншу хвилю, не пов’язану з нудьгою і тугою.

• У сімейному житті проблеми можна повернути назад романтичною вечерею або спільно проведеним відпусткою. Не завадить і твереза оцінка ситуації спільно з партнером і загальний розмова як в подальшому уникнути таких наслідків.

• Не варто робити з піщинки бурю. Спокійне зважування образ і неприємностей, пошук рішення виниклих проблем може наштовхнути на раціональну ідею, яка в майбутньому може принести непогані дивіденди.

• Краще берегти те, що є, ніж задивлятися на інших. Ніколи не варто проводити порівняння з життям інших, якщо немає точної впевненості в тому, що манера поведінки і життя підходить саме Вам.

Жалість до себе не стане помічником у вирішенні нагальних проблем, а здоров’я і загальний стан може грунтовно зіпсувати. Тому перед тим як починати скаржитися, завжди потрібно замислитися і знайти причину невдоволення. Знайшовши причину з нею можна боротися, а поборів знову жити, радіючи кожному дню.