Почуття заздрості знайоме багатьом людям. Напевно, немає жодної людини на планеті, який в якийсь момент свого життя не задавався питанням: чим я гірший? чому у нього є, а в мене немає? Ці та подібні питання руйнують життя, змушуючи страждати від почуття власної нікчемності і заздрість до чужих успіхів. Так може пора задуматися про те, як перестати заздрити і порівнювати себе з іншими?

Чому не потрібно порівнювати

Зазвичай людина порівнює свої найгірші характеристики з кращими характеристиками іншої людини. Це, принаймні, нечесно по відношенню до себе. Не забувайте про те, що будь-яка людина – це унікальне творіння, наділене своїми позитивними і негативними сторонами. Порівнюючи себе з іншими, ви знищуєте свою гордість і почуття власної гідності. В результаті ви приходите до образ на себе і на свого опонента. Це позбавляє вас радості життя.

Так що ж потрібно зробити, щоб позбутися від заздрості?

5 кроків до покращення життя

Пам’ятайте про свої успіхи. Направте фокус своєї уваги до успіхів інших людей на свої власні досягнення. Пишаєтеся собою. Адже в якій області ви б не працювали, завжди знайдуться моменти, за які ви можете похвалити себе. У вас напевно знайдуться таланти, якими не володіють інші люди у вашому оточенні. Подумайте про те, що ви робите краще за всіх серед ваших знайомих і розвивайтеся в цьому напрямку.

Намагайтеся прагнути до цінностям. Зосередьтеся на важливих для будь-якої людини речах – співпереживання, великодушність, щедрість, любов. Ці прості досягнення доступні кожній людині і їх не можна виміряти. Тому прагніть до них не звертайте увагу на громадську думку.

Пам’ятайте, що немає в цьому світі досконалих людей. У всіх є свої печалі, проблеми та турботи. Не можна здобути перемогу без поразок і перешкод. Люди бачать тільки зовнішні ознаки тріумфу, але мало хто знає, що довелося пережити людині на шляху до перемоги.

Змініть обстановку. Коли наступного разу ви виявите, що порівнюєте себе з іншою людиною, просто змініть обстановку. Досить буде просто вийти в іншу кімнату або зробити невелику пішу прогулянку. Зміна обстановки відволіче вас і перенаправляє ваш фокус уваги на інші речі. Це призведе до зміни думок.

Надихайтеся прикладом інших людей. Відкиньте дурне заняття порівнювати – краще знайдіть приклади, які будуть надихати на нові досягнення. Це дозволить вам вчитися на досвіді інших людей і черпати натхнення для себе з їхніх історій життєвого успіху.