Кожен мобільний апарат має свій індивідуальний номер IMEI. Змінити його дуже складно навіть для професіонала, оскільки виробники постійно вдосконалюють систему захисту своєї продукції. За допомогою такого коду постачальники стільникового зв’язку розрізняють телефонні апарати між собою.

Що таке май телефону

IMEI – це унікальний код, присвоєний для кожного мобільного пристрою. Він складається з 14 цифр та однієї додаткової контрольної. Код містить серійний номер, модель, країну, в якій був випущений апарат. Перші 8 цифр вказують на модель і місце виробництва (де був зроблений). Частина коду позначає серійний номер, а остання цифра – контрольна, з чиєю допомогою можна перевірити правомірність всієї комбінації. Перевірити телефон за май зможе кожен кількома способами, але навіщо це потрібно:

  • для ідентифікації в мережі;
  • для стеження за мобілкою;
  • для блокування краденого пристрою на рівні постачальника стільникового зв’язку;
  • для розпізнавання крадених апаратів.

Перевірка май

Виробники присвоюють код кожному стільниковому пристрою, і він міститься в заводській прошивці, тому змінити цифри не можна. Основне завдання цифрової комбінації полягає в авторизації. Користувачів цікавить, що можна дізнатися за май телефону? Якщо апарат був загублений, то пошук по IMEI може бути ефективним. У країнах США і Євросоюзу власник загубленого смартфона подає заяву, після чого на мобільний пристрій накладається заборона всіх викликів, крім екстрених служб.

При спробі виклику в поліцію надходить сигнал про час і місце виходу в мережу. Так виробники протидіють крадіжок, адже при внесенні мобільника у чорний список Андроїд або Айфон стає марним. Як дізнатися серійний номер телефону? Для того щоб перевірити його слід набирати команду *#06#. Після цього на дисплеї висвітиться 15-значний код. Інформація ще розміщена поруч із серійним номером під акумулятором, у гарантійному талоні та на фірмовій упаковці.

Sndeep

Сервіс сндип інфо призначений для перевірки смартфонів і планшетів на оригінальність. І неважливо, буде це Айфон, Нокія, Самсунг на базі Android або звичайний мобільник. Для цього слід надану в графу ввести IMEI або серійний номер мобільного пристрою. Через пару секунд сервіс надасть інформацію про моделі смартфона, порядковому номері та контрольної цифри. Ще сайт може бути корисний, якщо телефонний апарат був вкрадений або загублений. Ідентифікаційний код можна внести в базу даних, яка присутня на сервісі.

Перевірити Айфон за май

Як дізнатися свій май на iPhone або Айпад? Якщо ви не можете за зовнішнім виглядом визначити, звідки цей апарат і не китайський він, звірити IMEI і серійний номер можна на офіційному сайті Apple. Перевірити май айфона легко, якщо провести огляд лотка для сімки і задньої кришки. Також код вказується на упаковці (етикетка зі штрих кодом). У самому Айфоні слід вводити універсальну комбінацію *#06#, після чого IMEI буде виведений на екран.

Перевірити май Самсунг

Як подивитися май телефону Самсунг? Більшість моделей компанії Samsung перевіряються стандартною комбінацією. При цьому неважливо, який у вас апарат кнопковий або суперсучасний Galaxy. У всіх випадках IMEI можна знайти в документах, на коробці і подивитися під акумулятором (після його зняття). Крім того, виробник російським користувачам пропонує ще один спосіб, як дізнатися май телефону samsung.

На офіційному веб-сайті компанії слід знайти спеціальну графу і ввести ідентифікаційний код. Послуга дозволяє користувачам Samsung, які не мають при собі документів про гарантії, обслуговуватися в Сервіс-центрі свого міста на протязі всього гарантійного терміну. Якщо ви купили продукцію у дилерів на початку експлуатації перевірте IMEI на сайті виробника.

Як дізнатися май телефону, якщо його вкрали

Втрачаючи мобільного пристрою, людина втрачає зв’язок з усіма оточуючими: друзями, колегами, рідними. Як перевірити май телефону, якщо його вкрали? На жаль, на сьогоднішній день в Росії інструментів для самостійного пошуку мобільних пристроїв не існує. Інформація щодо май знаходиться у стільникових операторів, які в сторонні сервіси не мають право її передавати. Встановити місцезнаходження вашого мобільного можуть правоохоронні органи. Поліція може дізнаватися дані тільки за офіційним запитом.

Відео: як дізнатися май на телефоні