Доброго всім часу доби! Мед люблять практично всі. Коли настає сезон його продажу на ринках не проштовхнутися. Однак, можна купити підробку, ненатуральний, в якому можуть опинитися домішки. Якщо у вас є знайомий пасічник, то мед ви візьмете у нього хороший. Як визначити якість меду, купуючи його на ринку?

У цій статті ми розглянемо деякі особливості, пов’язані з визначенням якості цього смачного продукту.

У ненатурального меду є деякі особливі ознаки. Наприклад, якщо у нього бурштиновий блиск і він дуже прозорий, значить його нагрівали. А нагрівання, як відомо, веде до втрати багатьох корисних речовин.

Зміст:

  • Як перевірити мед натуральний чи немає в домашніх умовах йодом
  • Перевіряємо якість меду водою
  • Використовуємо оцет для перевірки натурального меду
  • Натуральний мед не горить — спробуємо підпалити
  • Як перевірити зацукрований мед в домашніх умовах
  • Відео про те, як перевірити якість меду в домашніх умовах

Наливаючи в банку, помічаємо, що він починає пінитися. Це означає, що мед ще недозрілий.

Якщо за кольором білий (блідий) і у нього немає аромату, значить в нього додали цукор. Це, до речі, часто зустрічається у деяких бджолярів.

Купуючи мед на ринку, визначити хороший він чи ні, можна за стікає з ложки цівки. Якщо утворюються краплі, то це не натуральний продукт. Справжній мед не лише стікає безперервно, але і складається шарами. Остання ж крапля його не впаде, а притягнеться до ложці.

Хороший мед або підробка, можна довідатися, використовуючи домашні продукти. Це йод, вода, оцет.

Як перевірити мед натуральний чи немає в домашніх умовах йодом

Якщо ви вмієте дегустувати мед за смаком, то легко перевірити його якість безпосередньо на ринку. Але, якщо вам це ще поки не під силу, то тренуйтеся вдома.

Перше, що можна взяти для перевірки – це йод. Його використовують для виявлення присутності крохмалю. Згадайте, якщо капнути йодом на шматочок хліба, з’явиться синє пляма.

У склянку з теплою водою кладемо чайну ложку меду. Потім капаємо чотири краплі йоду. Якщо вода посиніла, значить додали крохмаль. Запитаєте, навіщо це робиться? Що б важив трохи більше. Якщо ж розчин не забарвиться в синій колір, значить, мед натуральний.

Перевіряємо якість меду водою

Наявність домішок у меді можна з’ясувати за допомогою води. Знадобиться ще нашатирний спирт. Як і в попередньому випадку, робимо медовий розчин: дві столові ложки води — ложка меду. Потім, капаємо пару крапель нашатирю і збовтуємо. Якщо розчин придбав бурий відтінок, з’явився осад, значить в продукті є меляса.

Можна обійтися і без нашатирю. Розчинений у теплій воді мед залишаємо на годину. Якщо через цей час в склянці випаде осад або з’являться пластівці, значить якість залишає бажати кращого.

Інший спосіб, дуже оригінальний. Беремо блюдце, кладемо мед і наливаємо три столові ложки холодної води. Після цього швидкими круговими рухами обертаємо блюдце з медом. Якщо, в результаті, побачимо лінії, схожі на бджолині стільники – значить, мед натуральний.

Використовуємо оцет для перевірки натурального меду

Для перевірки меду нагоді оцет. Їм визначаємо є в його складі крейда. Розчиняємо у воді мед і капаємо туди кілька крапель оцту. Якщо вода зашипіла і з’явилася піна – однозначно є крейда.

Натуральний мед не горить — спробуємо підпалити

Цю перевірку робимо поетапно. Спочатку наносимо краплю на папір. Якщо навколо меду утворилося волога пляма, значить його розбавили. Далі підпалюємо папір. Справжній мед не згорить і не змінить свій колір, він буде тільки плавитися. Неякісний продукт просто почне горіти, крім того, з’явиться запах паленого цукру.

Можна просто, налити ложку невелику кількість меду і нагрівати її над вогнем. Натуральний тільки обвуглиться, а ненатуральний почне горіти.

Як перевірити зацукрований мед в домашніх умовах

Що стосується цукру. Найчастіше він додається для довгого зберігання. Наявність цукру в меді перевіряється кількома способами.

Кип’ятимо молоко, кладемо в нього мед. Якщо міститься цукор, він згорнеться. Замість молока підійде і чай. Натуральний мед додасть чаю темний колір.

Можна скористатися хлібом. Якщо покладений в мед шматочок не розм’як, а, навпаки, трохи затвердів, значить якість хороша.

І, нарешті, можна опустити в мед розпечену дріт. Якщо вона залишилася чистою – натуральний. Якщо ж на дроті є клейка речовина, то це підробка.

Часто, багато побачивши через деякий час у банку загустілий і засахарившийся мед, думають, що це поганий продукт.

Однак, нічого страшного в цьому немає. Так і повинно бути. Кристалізація відбувається з-за того, що в ньому є пилок.

До речі, деякі бджолярі рекомендують банку з медом зацукрованим опустити в теплу воду. Через деякий час він стане нормальним.

Відео про те, як перевірити якість меду в домашніх умовах

Способів, якими перевіряють мед на якість досить багато. У наведеному нижче відео розповідається як визначити натуральний мед чи ні.

Всі методи, про які говорилося вище, призначені для визначення якості меду в домашніх умовах. Однак, хотілося б все-таки визначати якість відразу при покупці. Скористайтеся хімічним олівцем. Опустивши олівця в мед і побачивши, що він не змінив свій колір, з’ясовуємо, таким чином. мед натуральний

Ось і все, удачі!