Як підготуватися до вагітності, до і після 35 років

Жінок, які свідомо планують народити дитину, часто хвилює питання, як підготуватися до вагітності. Яким чином оздоровити свій організм і зробити так, щоб вагітність розвивалася нормально? Важливим аспектом у цьому відношенні є і підготовка в психологічному плані.

Для чого планувати?

Як підготуватися до вагітності, до і після 35 років

Підготовка до вагітності – важливий крок до народження здорового малюка. Вона включає в себе цілий ряд заходів, що дозволяють вчасно оздоровити організм майбутньої матері, вирішити проблеми з її здоров’ям, зміцнити імунітет і психологічно налаштувати на потрібний лад.

Самим небезпечним періодом внутрішньоутробного життя немовляти є період з 3 до 8 тижнів після зачаття. Зазвичай майбутня мама дізнається про настання вагітності в 5-7 тижнів після настання затримки. У цьому випадку у ембріона вже на цьому етапі розвитку можуть виникнути серйозні проблеми зі здоров’ям.

Це дуже важливий етап довжиною всього в місяць, під час якого у дитини практично повністю закладаються всі системи органів і формується організм. Якщо ніяка підготовка до вагітності жінкою не проводилася, для неї сам факт її настання може стати стресом (особливо після 30-35 років), а непідготовлений організм матері виявиться нездатним для виношування здорової дитини.

Як готуватися?

Як підготуватися до вагітності, до і після 35 років

Як правильно підготуватися до вагітності? Для початку майбутній мамі потрібно пройти медичне обстеження. Важливо відвідати гінеколога, стоматолога, кардіолога, якщо присутня проблема алергії – алерголога. Чому це важливо зробити саме на цьому етапі? Наприклад, ерозія шийки матки (дуже поширена гінекологічна проблема) може перешкоджати зачаттю і негативно впливати на стан вже заплідненої яйцеклітини.

Лікувати її під час вагітності не можна, тому краще це зробити на етапі планування. Теж саме стосується і відвідування інших фахівців, наприклад, під час виношування дитини і після його народження у жінки можуть істотно псується зуби, тому важливо їх вилікувати якомога раніше: поставити пломби, видалити проблемні зуби – наркоз при вагітності – не кращий вибір.

Особливо актуально вирішення медичних питань до настання вагітності у жінок після 30 років. На обстеження та лікування може піти не один місяць, тому потрібно подбати про це відразу після прийняття рішення про народження малюка. У медогляд необхідно включити і здачу аналізів на статеві інфекційні захворювання:

 • хламідіоз;
 • вірус герпесу;
 • трихомоніаз;
 • сифіліс;
 • мікоплазмоз.

Ці захворювання можуть завдати серйозної шкоди ембріону. Вагітність при їх наявності буде випробуванням і для матері, і для дитини. Рання діагностика і грамотне лікування – шанс народити здорового малюка, навіть після кількох років безпліддя.

Як підготуватися до вагітності, до і після 35 років

До заходів з підготовки до вагітності також потрібно віднести:

 • Перегляд свого меню: за кілька місяців до передбачуваної вагітності необхідно виключити зі свого раціону потенційно шкідливі страви (харчі з консервантами і великою кількістю хімічних сполук, алкогольні і газовані напої, надмірно жирну їжу); необхідно ввести в раціон більше фруктів і овочів, продуктів, що містять клітковину.
 • Мінімум місяць до зачаття жінці рекомендується пити фолієву кислоту (вона накопичується в організмі і сприяє правильному формуванню нервової трубки плода).
 • Нормалізувати вагу: при необхідності дотримуватися дієти (зайві кг під час вагітності доставляють жінці особливо багато неприємностей, зокрема посилюється навантаження на нирки).
 • Жінкам після 30 років рекомендується здати аналізи на гормони: якщо зміст будь-якого з них не відповідає нормам, лікар може прописати жінці гормональну терапію; від рівня гормонів залежить, чи зможе запліднена яйцеклітина прикрепится до стінки матки, як швидко буде збільшуватися ХГЛ ембріона і т. д.
 • Відмова від шкідливих звичок (зробити це краще не в останній місяць перед активним плануванням, а як можна раніше, щоб очистити організм від нікотину, алкоголю та інших небезпечних для розвитку дитини речовин).
 • Зміцнити нервову систему: при стресах кора надниркових залоз виробляє велику кількість гормонів, здатних негативно позначитися на вагітності майбутнім мамам після 30 років, які швидше за все до цього віку мають непогану кар’єру, потрібно докласти максимум зусиль, щоб в найближчий місяць вони могли не хвилюватися і активно займатися плануванням; корисно почати відвідувати басейн, записатися на йогу, потрібно довше гуляти, з’їздити на місяць у відпустку.
 • Важливо психологічно налаштуватися: попереду у Вас найкращий час, про який мріє більшість жінок, будьте готові до того, що Вам доведеться дещо змінити свій спосіб життя, звички, спосіб поведінки; потрібний настрій жінкам після 30 років знайти простіше – спрацьовує материнський інстинкт.
 • Психологічно потрібно підготувати до майбутньої вагітності і майбутнього батька. Після декількох років шлюбу пара швидше за все вже морально готова до цього рішення, але воно має бути обопільним. Жінки після 30 років прагнуть народити первістка як можна швидше, тому на цьому грунті у подружжя можуть бути конфлікти. Важливо, щоб чоловік підтримував бажання обраниці завагітніти і сам готувався до появи спадкоємця фізично і морально.

  Особливо складно налаштуватися і підготуватися до вагітності після багатьох років невдалих спроб. В особливо важких випадках жінці може знадобитися консультація психолога. Якщо у дівчини вже є дитина після народження має пройти мінімум 4-5 років, щоб жіночий організм відновився і міг відновити дітородну функцію.

  Послухаємо поради Олени Малишевої.