Як підготуватися до вагітності після 35 років

Скажений ритм життя сучасної людини, фундаментальні зміни у свідомості і моральних підвалинах диктують свої умови. Все частіше жінка прагне сформуватися як особистість, фахівець певної сфери, міцно стати на ноги, і тільки потім обзаводитися дітьми.

Існує й інший сценарій: рано народивши першу дитину, жінка відчуває потребу повторити «материнський подвиг» зробивши все зовсім інакше. У будь-якому випадку, кількість породіль віком старше 30 років, зростає з кожним днем.

Пізня вагітність – усвідомлений вибір

Як підготуватися до вагітності після 35 років

Жінки у віці за 30, стають мамами свідомо, чітко розуміючи, чого саме вони хочуть в житті. Головні причини, які спонукають до пізньої вагітності:

 • Молода сім’я прагнути сформувати міцну матеріальну базу;
 • Для жінки важливіше добитися кар’єрних висот;
 • Молоде подружжя спочатку намагаються перевірити на міцність свої почуття і побутову сумісність;
 • Вплив модного напрямку child fry. Материнськи інстинкт перемагає модні тренди тільки через багато років;
 • Проблеми зі здоров’ям одного або обох подружжя;
 • Страх і почуття моральної незрілості;
 • Довгий пошук гідного партнера, відповідного вимогам жінки.

Які проблеми можуть чекати жінок, які народжують після 35 — 40 років

Як підготуватися до вагітності після 35 років

Складності для «вікових» мам зумовлені особливостями фізіології в цей період. Планувати вагітність необхідно разом зі своїм гінекологом. Спеціаліст допомогою спеціальних тестів і досліджень аналізує здоров’я жінки.

Важливо ретельно розібратися в анамнезі, враховуючи всі хронічні захворювання. Особливу увагу звертають на гіпертонічну хворобу, цукровий діабет, астму. Ці хвороби можуть проявитися під час вагітності гостріше та небезпечніше або з’явитися в перший раз, якщо у кровних членів сім’ї є подібні патології.

Майбутня мама, вік якого перевалив за 35 – 40 років, в обов’язковому порядку повинна відвідати терапевта, кардіолога, офтальмолога, узд, ендокринолога. Кожен фахівець ретельно оглядає пацієнтку з метою виявити можливі патології та ступінь вікової деструкції, наявної в організмі.

Генетичні проблеми – найбільш небезпечний момент, супроводжуючий вікову вагітність. Суть полягає в тому, що хромосомний апарат з кожним роком все більше недосконалий, оскільки потрапляє під вплив різного роду токсинів і шкідливих речовин.

Чим старше жінка, тим вище ризик народити дитини з генетичними відхиленнями. Приміром, у жінки у віці 40 років небезпека народити малюка з синдромом Дауна в 35 разів більше, ніж у 25-річному віці.

Віковим змінам піддається і м’язовий апарат самої матки. М’язи втрачають тонус і природну еластичність. А до післяпологових ускладнень можна віднести опущенням матки. Тому до пізніх пологів і вагітності варто підготуватися ґрунтовно. Грамотний підхід допоможе уникнути багатьох ускладнень.

Як правильно підготуватися до родового процесу і вести себе під час вагітності

Грамотне планування та ведення вагітності допоможе уникнути переважної більшості ускладнень. Насамперед, не варто накручувати себе, побоюючись всього і відразу.

У багато спокійна вагітність і благополучні пологи залежать від стану здоров’я жінки, способу життя, якого вона дотримується. Тобто, жінка, яка веде здоровий спосіб життя народить здорову дитину з більшою ймовірністю, ніж молода 20-річна дівчина з сумнівними життєвими уподобаннями.

Специфічний стиль життя можна залишити в минулому, змінитися адже його ніколи не пізно. Краще завчасно підготуватися до важливої події, ніж потім боротися з наслідками власної нерозсудливості.

Міняємо спосіб життя

Як підготуватися до вагітності після 35 років

Змінивши спосіб життя в бік більш здорового і продуманого, можна не тільки гарантувати собі більш сприятливий перебіг вагітності після 35 — 40 років, але і продовжити молодість і красу.

 • Розробити новий раціон харчування, більш збалансований і корисний;
 • Усунути шкідливі звички;
 • Зайнятися спортом;
 • Ввести в звичку регулярні піші прогулянки;
 • Подбати про гігієну сну;
 • Пропити курс вітамінів, призначених спеціально для жінок, які планують вагітність.
 • Відвідування спеціалістів

Грунтовно підготуватися до майбутньої вагітності допоможуть гінеколог, генетик і терапевт. Насамперед, необхідно ще до моменту зачаття здати аналізи на основні види бактеріальних і вірусних інфекцій, що вражають статеві шляхи. Навіть статус звичайного носія будь-якого вірусу може дуже негативно позначитися на самопочутті дитини і його внутрішньоутробному розвитку в цілому.

Якщо гінеколог діагностує наявність патологічної мікрофлори, слід пройти повний курс лікування подружжю. Після цього, слід відвідати терапевта для загального огляду і генетика для проведення аналізів і тестів.

Заняття для здоров’я і краси

Як підготуватися до вагітності після 35 років

Відчувати себе здоровою і привабливою повинна кожна жінка в період вагітності. Життєво важливо відчувати в собі сили і енергію для майбутніх пологів і відновлювальних заходів в післяпологовому періоді. Після 35 – 40 років жінки особливо потребують додаткової фізичної підготовки до пологів.

Фахівці рекомендують наступні заходи:

 • Спеціальну гімнастику для вагітних;
 • Басейн;
 • Йога для вагітних.
 • Гімнастичні вправи іноді організовують у самих жіночих консультація.

Часто і гінекологи і молодший медичний персонал володіють інформацією щодо центрів для майбутніх мам, де можна зайнятися своїм здоров’ям.

Психологічні аспекти для вагітних жінок після 35 — 40 років

Моральний настрій важливий у будь-який час. У період гормональної бурі» емоції зашкалюють, а досягти психологічного рівноваги, деколи дуже складно. Жінки побоюються багатьох проблем і ускладнень, звинувачуючи у всьому фактори пізньої вагітності.

Майбутнім мамам у віці 35 -40 років потрібно бути заздалегідь готовим до не завжди адекватної реакції оточуючих. Знайомі, родичі, сусіди можуть не завжди коректно демонструвати своє ставлення до пізньої вагітності в принципі. Будучи впевненою у власних силах і переконаннях і прагненнях, у період чарівного очікування народження малюка, думка оточуючих людей турбувати не має зовсім.

Після всіх зусиль і виконаної роботи, майбутня мама повинна сконцентруватися тільки на здоров’я і благополуччя майбутньої дитини. Тільки він має цінність. Усвідомивши це, ніякі косі погляди і неадекватна реакція не будуть мати значення.

Чарівна сила слова

Як підготуватися до вагітності після 35 років

Чужий приклад здатний надихати самим неймовірним чином. Після спілкування з вже відбулися матусями, які мали сміливість народити в 35 — 40 років, кожна зневірена або залякана жінка зможе надихнутися новими позитивними прикладами.

Якщо живе спілкування налагодити не вийде, то завжди можна знайти подібних співрозмовниць в інтернеті. На худий кінець пару життєвих історій з інтернету зможуть допомогти майбутній мамі налаштуватися на позитивний результат після можливого негативного досвіду.