Як підібрати плінтус до ламінату: за кольором, розміром, матеріалом

Як підібрати плінтус до ламінату: за кольором, розміром, матеріаломРемонт виходить на фінішну пряму. Настелено ламінат, поклеєні шпалери. Залишилося «зняти вершки» – встановити плінтус. Він призначений для захисту торців ламінату від пилу і вологи, полегшення прибирання приміщення, декорування кабельних трас. Важлива і декоративна складова.

Вибір плінтуса до ламінату

Зміст статті

 • Вибір плінтуса до ламінату
  • Вибір за кольором
  • Вибір матеріалу
 • Як правильно вибрати плінтус за розміром

Плінтус повинен гармоніювати зі стінами і підлогою як за кольором, так і за матеріалом. Якщо ремонт в будинку продуманий і реалізований в дизайнерському проекті, мучитися з вибором не доведеться. Але якщо ремонт відбувається своїми силами або в одній-єдиній кімнаті, то є кілька порад, як підібрати потрібний плінтус.

Вибір за кольором

Про кольорі молдинга краще подумати на етапі вибору шпалер і ламінату. Істотну роль грає розмір кімнати. Матеріал вибирається в залежності від того, що потрібно підкреслити в приміщенні, підлогу або стіни.

Умовно конструкції можна розділити на темні і світлі.

Довідка! При виборі плінтуса враховуйте, що світлі тони візуально збільшують приміщення, а темні – крадуть.

Деякі правила вибору за кольором:

 • Для кімнати малої площі плінтус повинен бути в тон з ламінатом.
 • Для кімнати з низькими стелями — в тон зі стінами, щоб візуально підняти стелю.
 • Хорошим смаком вважається поєднання кольору плінтусів і лиштв дверей.
 • Як підібрати плінтус до ламінату: за кольором, розміром, матеріалом

  Якщо немає часу і бажання підбирати колір декоративної планки під інші компоненти кімнати, то безпрограшний варіант – покупка ламінату і плінтуса в одному місці одного кольору. Для отримання нестандартного кольору є планки під фарбування.

  Увага! Світлі елементи легко забруднюються, а на занадто темних видна кожна пилинка.

  Вибір матеріалу

  Для ламінату підходять конструкції з дерева, цільні або шпоновані, пластикові або з МДФ.

  Дерево. З дерева конструкції міцні, екологічні та естетичні. З мінусів, порівняно погано гнеться. Тому, якщо в кімнаті присутні криволінійні елементи декору, від дерева доведеться відмовитися. Сюди ж можна віднести і високу ціну за натуральний матеріал та необхідність додаткової обробки.

  МДФ. Планка покрита спеціальною плівкою. До плюсів відноситься невисока вартість, вологостійкість і різноманітна колірна гамма. З мінусів – недовговічність, висока можливість пошкодження при транспортуванні і монтажі.

  Пластик. Матеріал – ПВХ, найпоширеніший для виготовлення плінтусів.

  Як підібрати плінтус до ламінату: за кольором, розміром, матеріалом

  Моделі з ПВХ відрізняються порівняно низькою вартістю, великою різноманітністю колірних виконань, вологостійкістю, гнучкістю, стійкістю до перепадів температури, наявністю кабель-каналів.

  Мінус пластика – крихкість. Слід дотримуватися певні інструкції при монтажі і експлуатації.

  Як правильно вибрати плінтус за розміром

  Варіантів матеріалу за розміром не так багато, як за кольором. Довжина стандартна — 2,5 м. Це обумовлено зручністю при транспортуванні і зберіганні. Ширина молдинга повинна перевищувати зазор між стіною і краєм ламінату. За рекомендаціями це не менш 10 мм. Висоту необхідно вибирати, враховуючи площу приміщення, висоту стін і колір інтер’єру.

  У кімнату з малою площею рекомендується встановлювати низький плінтус, а в приміщення з 3-х метровими стелями – відмінно підійдуть високі, з різноманітними галтелями.

  Як підібрати плінтус до ламінату: за кольором, розміром, матеріалом

  Кріпити конструкцію можна декількома способами в залежності від матеріалу:

 • Дюбелями.
 • За допомогою спеціальної фурнітури (планки, кліпси).
 • На клей або рідкі цвяхи.
 • Важливо! Кріпити планку необхідно виключно до стіни, так як підлогове покриття переміщується від коливань температури і вологості в приміщенні.

  Вибрати, який найкраще буде виглядати, плінтус до ламінату не так складно, як здається на перший погляд. Головне, підійти до справи творчо.