Кожна людина знає, що ставитися до газового обладнання треба вкрай обережно, адже неправильне ставлення або підключення призводить до незворотних наслідків. Будь-яке неправильне дію при монтажі, може створити витік газу, відповідно є загроза вибуху.

Підключення балона до газової плити

Зміст статті

 • Підключення балона до газової плити
  • Підготовка матеріалів
  • Як правильно вибирати жиклер
  • Особливості вибору обладнання
  • Визначення місця для газового балона
 • Покрокова інструкція підключення газового балона на дачі

Якщо людина не знає правила підключення газового балона, краще звернутися до кваліфікованого фахівця. Але, бувають моменти, коли викликати фахівця неможливо, швидше за все, такі випадки зустрічаються на дачних ділянках. Якщо, дотримуватися правил установки, то підключити балон зможе будь-яка людина.

Підготовка матеріалів

Підготовка до підключення балона, повинна мати наявність обов’язкових елементів:

 • Спеціальна плита для дачного будинку, розрахована на установку балона.
 • Відповідна ємність, тобто балон з пропановим газом.
 • Спеціальний механізм, для нормованого використання газу, редуктор.
 • Газовий шланг, повинен мати довжину не менше метра, це відповідно правильної відстані між плитою і ємністю з газом. При цьому шланг не повинен стояти внатяжку. Кращий варіант довжини, це 2 метри.
 • Для гумового шланга, необхідно мати штуцери і гвинтові хомути, які між собою з’єднуються. Якщо сильфонний шланг, потрібні перехідники з різьбленням.
 • Для перевірки з’єднань між шлангом і балоном, необхідно мати розчин на основі мила. Після монтажу, він використовується як перевіряє засіб, якщо є витік з’являються мильні бульбашки. Тоді треба ретельно переглянути з’єднання.

Довідка! Для якісного монтажу балона до печі, краще купувати шланги еластично гнучкі, щоб уникнути деформації і тріщини, що призводять до витоку.

Як правильно вибирати жиклер

Купівля редуктора, має велике значення, саме від нього залежить подача горючої суміші. Щоб тиск газу зробити нормальним, балон повинен бути підключений через редуктор. У продажу є жиклери, призначені для використання газу в побутових цілях. Головне завдання системи для управління тиску, це хороша подача палива. Купуючи жиклер, його потрібно підбирати під індивідуальні розміри газової печі. Вигідно придбати редуктор з регулятором, що дозволяє встановити потрібну настройку. Такий пристрій регулювання палива, підходять балонів з двадцатилитровой ємністю і більше, де результат газу дуже помітний при використанні.

Редуктори з можливістю зворотного регулювання, рекомендується використовувати в застосуванні пропанових ємностей. Одна вимога, редуктор повинен підходити за розміром, використовуваного балона.

При виборі редуктора, потрібно враховувати і температуру приміщення в якому буде використовуватися балон з газом. Нерідко буває, що подача газу через редуктор може, так як низька температура робить газ рідким. В таких випадках, потрібно купити редуктор зі спеціальною системою підігріву.

Особливості вибору обладнання

Установка балона в квартирі, будинку або на дачі, повинна проходити за всіма правилами безпеки.

У монтажі газового обладнання, є кілька варіантів. Розглянемо три види підключення.

 • Використання згинаються шлангів, призначених для речовини згоряння. Установка редуктора, проходить за допомогою штатного штуцера і гвинтового хомута, на вході газової плити також встановлюється штуцер. Для з’єднання газопроводу, використовують конусну різьблення. При виборі шланга потрібно дотримуватися довжини, вона не повинна бути більше півтора метра, для гарного огляду стану оболонки і виявлення різного роду пошкоджень. Можна використовувати і сильфонні шланги, вони стійкі до перепадів температури і різних пошкоджень. Встановлювати гнучкі шланги через стіни, категорично заборонено. Якщо ж, така необхідність існує потрібно дотримуватися всі інструкції, а це означає що бетоноване отвір стіни, повинно бути зі спеціальним фуляром з металу. В середині, повинна бути металева труба меншого розміру. Решта простір можна заповнити герметиком на силіконовій основі.
 • Підключення, має установку газового крана, використовують його для припинення подачі горючої суміші. Блокування, також потрібна для безпеки печі. Використовують два види, кульової або корковий кран, який використовується для періодичного обслуговування.
 • Додаткові матеріали, що це прилад обліку, його підключають до доставляє ланка газу. Облік необхідний, так як при витраті газу, прилад реагує і проводить доставку горючої суміші. Такий прилад встановлюють на магістральних мережах.
 • При підключенні декількох балонів використовується з’єднує рампа. Пристрій знижує випаровування газу і робить мінімальним ризик охолодження в жиклере. Встановлення пристрою можливо зробити самому, при наявності матеріалу газопроводу.
 • Визначення місця для газового балона

  Для правильної установки газового балона і плити, існують деякі рекомендації, які забезпечать проживання людей. Адже головне, це безпека. Заборонено, монтаж ємності в кімнатах, призначених для проживання жителів будинку. Газ пропан важче повітря, при найменшому витоку, газ буде накопичуватися на нижніх поверхах.

  На дачних ділянках, можливий варіант установки, який убезпечить можливість необоротних наслідків у використанні газової ємності. Встановити його можна в окремому приміщенні або під навісом в металевій шафі. При установці, обов’язково зверніть увагу на місце, де буде стояти балон. Від змін температурного режиму, також залежить безпека у використанні. Якщо залізний шафа буде перебувати під прямими сонячними променями, це загрожує високого підняття температури, що може погано позначитися на самому балоні. Низькі температури, також небажані, вирішити питання можна за допомогою утеплення залізної шафи або обігрівати балон з допомогою кабелю саморегулювання.

  Покрокова інструкція підключення газового балона на дачі

  Деякі моделі плит, не можуть працювати від подачі балонного газу. Високий тиск, це основна причина, а в конфорках ми можемо помічати горіння жовтого кольору з утворенням кіптяви.

  При заміні жиклерів для метану на сопла для ЗВГ, можна змінити таку ситуацію. Вони такі ж за формою, тільки діаметр різниться. Підключаючи нову плиту, повинен бути набір жиклерів для зниження газу. У разі відсутності набору, жиклери можна придбати за задовільними цінами.

  Отвір жиклерів, залежить від потужності пальника і самого редуктора. Для використання плит на газі, є стандартні значення діаметра отворів жиклера. Деякі виробники встановлюють свої розміри діаметра, що відрізняються сопла від даних розмірів, можуть анулювати гарантію.

  Підключення газового балона, можна при повному підключення труб і шлангів правильному їх з’єднанні. Тільки тоді, накручується гайка на вентиль балона, при цьому добре фіксується за допомогою розвідного ключа. Після цього, використовують шланг одягаючи його на штуцер і затискають хомутом.

  Після складання установки, відкривають вентиль для подачі газу і за допомогою редуктора встановлюють потрібну подачу газу, тобто тиск. Коли газ проходить по системі, потрібно всі з’єднання рясно змастити мильним розчином і перевірити, чи немає витоку газу. Якщо все нормально, можна приступати до розпалювання вогню. Коли вогонь починає коптити або має жовтуватий колір, необхідно зменшити подачу газу, це роблять за допомогою редуктора. При встановленні мінімального вогню всі конфорки повинні горіти, якщо ж одна з них гасне, треба відрегулювати ручку малого споживання газу на крані плити. Можна зробити це при піднятті більшого тиску на редукторі.