Як підключити твердопаливний котел до електричному: схема

Як підключити твердопаливний котел до електричному: схемаПри відсутності газу найдешевшим способом обігріву приватного житлового або садового будинку є встановлення твердопаливного котла. Однак даний варіант пов’язаний з рядом негативних моментів. Основним з них є необхідність постійно додавати паливо в топку. Якщо вчасно цього не зробити, то вогонь згасне, що призведе до швидкого охолодження будинку або навіть заморожування всієї системи трубопроводів. Існує і зворотна проблема – ймовірність перегріву теплоносія, так як регулювати інтенсивність горіння в деяких моделях бойлерів дуже складно. Знизити ризики можна за рахунок монтажу комбінованої системи з котлів двох типів: твердопаливного і електричного.

Як підключити твердопаливний котел до електричного

Зміст статті

  • Як підключити твердопаливний котел до електричного
  • Важливі нюанси підключення
  • Схема підключення твердопаливного котла до електричного

В даний час налагоджено масове виробництво комбінованих котлів, які можуть працювати як на дровах, так і на електриці. Такі агрегати дуже ефективні і економічні, незважаючи на те, що їх ККД приблизно на 5% нижче у порівнянні з аналогами, в яких використовується тільки один вид палива. Таке обладнання коштує недешево, але й обігріватися виключно за рахунок електроенергії також багатьом не по кишені. Іноді буває вигідніше самостійно зібрати систему з двох котлів різного типу.

Провідну роль у цьому зв’язку грає дров’яної апарат (в якості альтернативи деревині може використовуватися, наприклад, вугілля або торф). Коли в топці горить вогонь, саме він забезпечує гаряче водопостачання і обігрів приміщень. Електричне обладнання включається тільки в тому випадку, якщо температура теплоносія опуститься нижче певного рівня (зазвичай виставляють значення 50°С). Незважаючи на допоміжну роль, така підстраховка дуже важлива з кількох причин:

  • навіть якщо дрова повністю прогорять, температура в будинку істотно не знизиться;
  • охолоджений теплоносій, надходячи по зворотному трубопроводу, сприяє корозії і утворює на стінках камери конденсат, який змішується з сажею. В результаті з’являється трудноудаляемый наліт;
  • знижується викид в атмосферу продуктів горіння.

Циркуляція рідини в системі забезпечується двома гидронасосами (по одному на кожен з котлів).

Важливо! На твердопаливний котел слід встановлювати більш потужний насос, ніж на електричний (наприклад, 0,6 атм проти 0,5 атм). В іншому випадку циркуляція може незаплановано піти по малому колу. В результаті можливе закипання теплоносія з подальшим розривом труби на ділянці застою.

Як підключити твердопаливний котел до електричному: схема

Щоб апарати не заважали роботі один одного, на виходах подачі монтують зворотні клапани.

Важливі нюанси підключення

Щоб система функціонувала ефективно, необхідно зробити попередні розрахунки. Насамперед, слід з’ясувати, чи можлива в принципі встановлення такого обладнання в даному будинку. Знижений або нестабільна напруга в приватних будинках – не рідкість. За таких обставин установка електричного бойлера може виявитися абсолютно марною.

Важливо! При виборі електрокотла необхідно враховувати стан електропроводки в конкретному будинку, а також сумарну потужність всіх знаходяться у нього електроприладів, інакше при включенні нагрівача може статися коротке замикання, або буде постійно відключатися автоматичний вимикач.

Велике значення має правильний вибір гідронасосів. При покупці необхідно звернути увагу на їх параметри. Малопотужні апарати не зможуть забезпечити необхідну циркуляцію рідини. Слід провести точні обчислення з урахуванням діаметра і довжини трубопроводів.Як підключити твердопаливний котел до електричному: схема

Для більш економічної роботи системи в неї нерідко вбудовують тепловий акумулятор. Це, як правило, ємність, в якій накопичується вода для ГВП. Вона перешкоджає прямому попаданню постигла рідини в твердопаливний котел.

Схема підключення твердопаливного котла до електричного

Обв’язка котлів виконується паралельно. На кожен з них встановлюється гідравлічний насос і зворотний клапан, який не дозволяє воді циркулювати між двома апаратами і запобігає витік з водяної сорочки в разі аварії.

У мале коло дров’яного котла монтують термостат. При падінні температури він направляє рідина в електрокотел. Крім того, в системі присутні датчики. Вони можуть бути двох видів: для вимірювання температури теплоносія в трубі або температури повітря в приміщенні. При досягненні заданих параметрів датчики передають сигнал на автоматику, яка включає Тени. Вони тимчасово стають основним джерелом тепла.Як підключити твердопаливний котел до електричному: схема

Принцип роботи схеми досить простий. Рідина, нагріта твердопаливним котлом, по трубах надходить у радіатори. Звідти за допомогою насоса вона через датчик, термостат і зворотний клапан повертається назад для повторного нагріву. Якщо полум’я згасне і температура впаде нижче критичної, насос дров’яного агрегату по сигналу датчика відключиться, а термостат перекриє доступ теплоносія в бак, направивши його по малому колу через електричний бойлер. При цьому автоматично почнуть працювати Тени.

Основним недоліком опалення твердим паливом є необхідність постійного спостереження за процесом. Сучасні печі тривалого горіння дозволяють проводити завантаження палива 1-2 рази на добу, однак і це не завжди представляється можливим (наприклад, у випадку тривалої відсутності господарів). У цій ситуації комбінована схема буде підтримувати в будинку задану температуру до повернення мешканців.